Kosmetyki

Specyfik nawadniający i kosmetyki z Korei

O skórę ma obowiązek troszczyć się każdy, niezależnie od płci, lub wieku. Nawilżanie twarzy to podstawa właściwego wyglądu skóry. Wraz z wiekiem zmniejsza się stan nawodnienia cery, a przez to staje się ona bardziej sucha. Wszelkie typy skóry wymagają nawilżania. Główny dylemat skóry to suchość. Środowisko zewnętrzne sprzyja przesuszaniu się naskórka. Dużo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje utratę wilgoci i elastyczności skóry.

kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni krem nawilżający do twarzy (kremiki nawilżające) zachowuje wilgoć w głębokich powłokach skóry, uzupełnia deficyty wody. Krem nawilżający musi stanowić jeden z głównych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to kwintesencja codziennej pielęgnacji. Odpowiednio nawilżona, jędrna skóra odwdzięczy się ładnym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wielofunkcyjnego kremu który nawilża. Gatunek kremu powinno się zawsze dobierać do bieżących potrzeb skóry. Silnie wysuszona skóra wymaga kremów na bazie lipidów. Cera tłusta, wbrew pozorom, również wymaga zwilżania.

Do skóry tłustej najlepiej stosować specjalne kremy nawilżające, jakie zarazem matują skórę i regulują wytwarzanie sebum. Krem nawilżający nie nawilża bezpośrednio cery, za to dostarcza jej czynników, jakie usprawniają jej aktywność, wspomagają w naprawianiu skaz, konstruowaniu zdrowych komórek, produkcji kolagenu i elastyny, także korygowaniu odpowiedzi obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do lepszego nawilżenia. Trzeba mieć na uwadze, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. Wobec tego po każdym umyciu twarzy trzeba nałożyć na twarz krem nawilżający. Kremy nawilżające mogą mieć nadzwyczajnie lekkie konsystencje.

Takie kremy są idealne na lato, lub do cery złożonej. Krem intensywnie nawilżający jest częstokroć bogatszy w składniki, choć niekoniecznie tłustszy. Poleca się jego zastosowanie zimą, oraz osobnikom o suchej skórze. Rynek kosmetyków w Azji wygląda trochę inaczej niż ten w Europie. Wytwórcy z różnych części świata produkują kosmetyki określone do wskazanego typu cery. Kosmetyki z Korei (tutaj możemy je dostać) produkowane są z myślą o praktycznych rezultatach, jakie chce się osiągnąć.