Kosmetyki

Kupujemy produkty kosmetyczne – sklepy tradycyjne czy www?

Kosmetyki to dla wielu osób produkty niezbędne. Nabywamy je stosunkowo często, bo szeregu kosmetyków używamy nawet kilka razy dziennie. Powinniśmy się więc zastanowić, co uczynić, by kupować produkty kosmetyczne możliwie najtaniej. Czy atrakcyjniejsze będą sklepy stacjonarne, do jakich wszyscy się przyzwyczailiśmy, czy może lepiej jest dziś robić zakupy w Internecie?

Trudno jest w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na tak postawione pytanie, bowiem bywa różnie.

Jeśli zainteresował Cię omawiany post, bez wahania zobacz dodatkowo inne warte zerknięcia materiały – z pewnością także Cię zaabsorbują!

Jeżeli interesują nas produkty konkretnej marki bądź przykładowo krem z filtrem, jakiego używamy od lat, musowo zweryfikujmy propozycje w kilku konkurencyjnych sklepach i na tej podstawie wytypujmy najlepsze dla siebie rozwiązanie – rewelacyjna bibułka matująca. Zazwyczaj niższe ceny proponują sklepy online, jednakże nie jest to zasadą. Zdarza się, że sklepy tradycyjne organizują promocje lub akcje wyprzedażowe, dzięki czemu w naszym portfelu może zostać całkiem sporo pieniędzy. Z internetowymi zakupami związany jest także dodatkowy koszt – koszt przesyłki. Może się zatem okazać, że potrzebny nam produkt kosmetyczny w Internecie będzie o wiele droższy niż w tradycyjnej sprzedaży.

krem-obrazek

Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com

Czy rzeczywiście nie warto kupować kosmetyków w sieci? Każdy przypadek należy analizować oddzielnie, ponieważ nie każdorazowo jest to właściwe rozwiązanie. Szczególnie korzystne może być kupno produktów kosmetycznych w większej ilości.

Jeżeli kupimy nie jedynie krem, lecz też bibułki matujące, balsam i parę podobnych produktów, być może oszczędności pokryją koszy wysyłki. Może też być tak, że większe zamówienie zwolni nas z tej opłaty i tym samym w naszej kieszeni pozostanie niemało gotówki. Nabywając w Internecie o wiele łatwiej także porównywać ceny poszczególnych produktów, zatem bez żadnych problemów odnajdziemy najatrakcyjniejsze promocje i niemałe okazje cenowe – kremy z filtrem. Co więcej, sklepy internetowe proponują także nierzadko bony lub niemałe rabaty w przypadku pierwszych zakupów albo zgłoszenia się na newsletter. Winniśmy z takiego typu opcji skorzystać.