Uroda

Czy warto stosować botoks, aby poprawić nasz wygląd? Co musimy wiedzieć na ten temat?

Dzisiejszy świat nie wydaje się nazbyt prosty dla pań. Wymaga on bowiem, żeby sprawy załatwiała ona z gracja i to na wysokim obcasie, posiadała talię osy, a do tego piękną, prawie dziecięcą cerę w wieku 40, a nawet 50 lat. Codzienne kremy, różnego rodzaju nowoczesne mikstury, pomimo wspaniałych receptur, nie mogą w stu procentach dać nam tego typu efektów, których się oczekuje. Nie ma się co dziwić, iż wciąż większą popularnością cieszy się botox.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu daje bardzo szybki rezultat, lecz niestety musimy się od czasu do czasu liczyć z możliwością niepowodzeń. Co więc wiedzieć nim zdecydujemy się na tego typu krok? Botoks to tak naprawdę jedna z bardzo mocnych naturalnie występujących trucizn, która jednak w niewielkich ilościach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, przykładowo botox. Wstrzykiwanie botoksu wygładza lecz nie usuwa, istniejące zmarszczki mimiczne, a wszystko to w nieinwazyjny sposób. Pomaga więc w wygładzeniu zmarszczek na czole lub też zmarszczkę lwią pomiędzy brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda coraz częściej wykorzystywana do podniesienia opadających kącików ust, to znaczy tak zwanych zmarszczek palacza nad górną wargą. Zupełną nowością jest stosowanie toksyny botulinowej w niwelowaniu zmarszczek na szyi oraz na dekolcie. Botoks, jaki jest wstrzykiwany w okolice konkretnych zmarszczek zablokowuje w odpowiedni sposób przechodzenie impulsów nerwowych, jakie powodują kurczenie się mięśni twarzowych odpowiedzialnych za jej tworzenie się. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, które w danym rejonie twarzy straciły zdolność kurczenia się, a w taki sposób właśnie skóra przestaje się marszczyć, więc rozluźnia się. Dla poszukujących informacji – wpis.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki w ten sposób nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są tylko niewielkie fragmenty skóry, przez co reszta mięśni może działać normalnie, zaś twarz nie wygląda nienaturalnie. W krótkim czasie jednak po zabiegu skóra może być trochę podrażniona, a nawet może pojawić się malutki siniak, jednakże takie objawy trwają krótko i szybko skóra powraca do normy – info. Efekt kosmetyczny używania botoksu jest widoczny po trzech-czterech dobach, zaś polepszonym wyglądem możemy cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba również dodać, iż dosyć powszechny jest również laser frakcyjny, przynosi on też ciekawe rezultaty.