Uroda

W jakie rzeczy wyposażony powinien być gabinet, w jakim przeprowadzane będą zabiegi kosmetyczne

W pokoju masażu obok stanowiska do masażu montuje się umywalkę, dozownik mydła w płynie a także sytuuje się ręczniki jednokrotnego użycia. Co się tyczy pomieszczenia zabiegowego powinny w nim znajdować się, w specjalnie określonym do tego miejscu, specyfiki dezynfekcyjne. Nie możesz zapomnieć również o zamykanym pojemniku na środki jednokrotnego użytku i gaziki czy waciki sterylne. Ponadto na kosmetykach konieczna jest data otwarcia jak też data ważności.

Wnętrze socjalne. Jeżeli w gabinecie kosmetycznym pracuje jedna osoba, to nie musi być specjalnie wydzielonego wnętrza socjalnego dla personelu. Trochę inaczej sprawa wygląda gdy zatrudniona będzie chociaż jedna osoba, wtenczas wnętrze socjalne jest obligatoryjne. Co w nim odnajdziemy? Najpewniej prysznic oraz umywalkę. Umywalka jest wymagana, żeby personel posiadał dojście do wody. W pomieszczeniu socjalnym musi znajdować się również czajnik oraz miejsce do spożywania posiłków. Jeszcze jeden istotny szczegół, szczotki oraz mopy do utrzymania czystości w gabinecie muszą wisieć na haczykach lub powinny być schowane do szafy. Dobry sprzęt kosmetyczny Wrocław, Gdańsk, Poznań, Szczecin oraz pozostałe większe miasta oferują od ręki (Dowiedz się więcej).

gabinet kosmetyczny

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Które instrukcje muszą być powieszone w dostrzegalnym miejscu? Zacznijmy od dyrektywy mycia rąk dla personelu (łazienka dla personelu blisko umywalki), dalej koniecznie należy wzmiankować o instrukcji zasad dezynfekcji narzędzi, sprzętu kosmetycznego i powierzchni płaskich (nieopodal stanowiska do dezynfekcji).

Później instrukcja postępowania z odrzutami powstającymi po zabiegach kosmetycznych, instrukcja przeciwogniowa jak też zauważalne oznaczenie dróg ewakuacyjnych. Nie można zapomnieć o specjalnym oznakowaniu miejsca, gdzie znajduje się gaśnica lub znaczku, czy etykiecie z tekstem „zakaz palenia”. Sprzęty takie jak na przykład laser frakcyjny co2 hurtownia (zobacz ofertę dotyczącą produktu – towar z chin maxy) we Wrocławiu oferuje od ręki. Profesjonalny sprzęt kosmetyczny do kupienia w Internecie
Czy w gabinecie muszą być kubki jednorazowe dla klientów czy też mogą być szklanki? W salonie mogą znajdować się szklanki dla klientów, jednakże powinna być on wtenczas wyekwipowany w zmywarkę z wyparzarką. Poza tym taki salon musi posiadać odrębne pomieszczenie, które będzie określone tylko do ich mycia i wyparzania.