Kosmetyki

Czy wygodnie jest używać brzytwy do golenia? Jaką wybrać, aby sprawdzała się jak najlepiej?

Jeszcze parę lat wstecz nikt nie pomyślałby, że brzytwy ponownie staną się tak bardzo popularne jak obecnie. Być może u nas tego tak bardzo nie widzimy, ale już przykładowo w państwach zachodnich ten stan już nikogo nie dziwi.

Brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zastanawiają się, czy jest sens męczyć się z brzytwą, gdyż to przecież ma związek ze sporymi kosztami, a przy tym musimy uczyć się całkiem nowych sposobów golenia. Przy tym czynność takiego golenia zabiera także więcej czasu aniżeli normalne golenie. Kolejnym pytaniem pozostaje kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla osób, które poważnie zastanawiają się nad kupnem brzytwy ważne są podstawowe informacje o tej technice golenia. Gdy już uda się przebrnąć przez wiele informacji to możemy przystąpić do zakupu podstawowych rzeczy.

Najważniejsza rzecz to oczywiście brzytwa, najlepiej wybrać taką z wyższej półki, bo dają jakość, jak derby extra albo maszynki edwin jagger . Następne rzeczy to pasek ze skory do polerowania, pędzel do rozrabiania i nanoszenia piany oraz mkontakto albo krem do golenia. Różnego rodzaju pianki jak i żele najlepiej wyrzucić, gdyż bardziej szkodzą aniżeli pomagają. Ważne jest by poznać cechy brzytew, ponieważ każdy detal ma wpływ na jakość golenia.

Brzytwy mają różną szerokość, wklęsłość, lecz również różnorakie typu czubków, jak francuski albo fryzjerski. Mogą się także różnić budową szyjki, stabilizatora lub też profilem ostrza. Najlepsze na początek są ostrza o szerokości 5/8 lub 6/8 cala i okrągłym czubku. Reszta to już bardziej detale, nie są tak istotne, a są zależne przede wszystkim od naszych upodobań, albo tego co znajdziemy w korzystnej cenie. Kolejnym istotnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest niezbędny, żeby za każdym razem doostrzyć ją zanim zaczniemy golenie. Przez to można utrzymać w dobrym stanie nasz przyrząd do golenia. Pasy zakupić można w przeróżnych cenach oraz mogą być wykonane z rożnych surowców. Najbardziej popularne są skórzane, lecz warto również wypróbować parciane i denimowe. Tego typu pas możemy też wykonać własnoręcznie. Należy przede wszystkim odszukać informacji o niezbędnych właściwościach skóry, kupić najbardziej odpowiedni materiał i porządnie o wykończyć.