Uroda

Czy poprawa wyglądu to trudna sprawa?

W czasach kiedy wizerunek zewnętrzny ma ogromne znaczenie w wielu dziedzinach życia, większość ludzi wyszukuje rozwiązań, jakie w krótkim okresie polepszy wygląd. Najwięcej kłopotu z tkanką tłuszczową wywołuje brzuch. Kuracje wyszczuplające brzuch zrealizowane pod okiem profesjonalistów, ewidentnie ograniczają tkankę tłuszczową, przyspieszają jej spalanie, aktywizują krążenie i ujędrniają skórę. W zestawieniu z dobraną dietą i ćwiczeniami, zabiegi odchudzające brzuch pomogą prędzej osiągnąć smukłą sylwetkę.

brzuch

Autor: Alex-501
Źródło: http://www.flickr.com

Liposukcja brzucha (-> link) jest zabiegiem polegającym na eliminowaniu nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała. Nie jest wyjściem na odchudzanie, przynosi szansę kształtowania figury. Jego zadaniem nie jest obniżenie masy ciała, a zmiana kształtu i proporcji. W czasie operacji eliminuje się nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pozostawiając pod skórą warstwę tkanki tłuszczowej grubości 1cm.

Nie można usuwać nadmiernie dużej ilości tkanki tłuszczowej , by nie doszło do powstania nierówności skóry. Odsysanie tłuszczu (więcej pomocnych rad na stronie) wiąże się po zabiegu z nieodzownością używania silnego ucisku plastycznego opatrunków kształtujących, takich jak spodenki gorsetowe, czy też rajtuzy elastyczne. Należy je nosić przez następne 6 tygodni. Chociaż cena takiego zabiegu nie jest malutka, dużo osób poddaje się owej procedurze pozbycia się tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu wykonywane jest z zasady w znieczuleniu przewodowym, lecz akceptowalne jest także znieczulenie ogólne. Sondę wprowadza się poprzez małe nacięcia skóry wykonywane w miejscach najmniej zauważalnych.

brzuch

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

U ludzi zdrowych, których skóra na brzuchu uległa wydatnemu rozciągnięciu dopuszczalna jest plastyka brzucha (ważna strona). Z wiekiem skóra staje się mniej plastyczna, a tkanka tłuszczowa trudniejsza do spalenia. W rezultacie powstają nieestetyczne fałdy luźnej skóry, których nie da się całkowicie zlikwidować za pomocą ćwiczeń. Zabieg ma na celu przede wszystkim poprawę wyglądu sylwetki, brzucha, także samopoczucia. Niezwykle istotna jest świadomość, że sama operacja nie rozwiąże kompletnie problemu. By zachować szczupłą sylwetkę, należy zastosować odpowiednią dietę, oraz zestaw systematycznych ćwiczeń.