Kosmetyki

Sposoby na to, w jaki sposób zadbać i cerę w zimie

W okresie zimowym należy wyjątkowo zadbać o cerę twarzy. Jest ona wystawiona na niekorzystne temperatury na zewnątrz i gorące, suche powietrze w środku lokali, które bardzo niedobrze wpływają na jej wygląd i kondycję. Toteż, pragnąc mieć zdrowy oraz ładny wygląd cery, musimy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Ważne jest stosowanie dobrej jakości kremów do twarzy.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że bez względu na porę w roku, podstawą pielęgnacji jest krem nawilżający . Nie używajmy jednak kremu nawilżającego bezpośrednio przed wyjściem z domu, ponieważ to może wpłynąć szkodliwie na naszą cerę. Przed samym wyjściem rekomendowane jest natomiast nasmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub w ostateczności tłustym. To zagwarantuje lekką warstwę ochronnąodzież (odnośnik) cerze, przez co cera jest bardziej odporna na niskie temperatury i zimno. Co interesujące, już sam makijaż, a konkretnie fluid plus puder stanowią swego rodzaju powłokę chroniącą skórę przed zanieczyszczeniami oraz niską temperaturą.

Jak widać więc, kosmetyki te służą nie tylko do upiększenia lub zaznaczenia urody, lecz mają odmienne dobre zastosowania. Nigdy nieodzież (hiperłącze do serwisu)pominajmy też o pomadce chroniącej usta. Wargi są w zimie niezwykle narażone na pękanie oraz wysychanie, ciągłe nawilżanie i ochrona są więc w ich wypadku konieczne! W okresie zimowym stale powinno się normalnie wykorzystywać innego rodzaju środki do twarzy, takie jak serum, maseczki czy peelingi. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry problemowej, to tutaj również nie trzeba diametralnie zmieniać stosowanych wcześniej kuracji.

Skoro więc na przykład mamy trądzik bądź rozszerzone pory (rozszerzone pory) i dermatolog przepisał nam konkretny krem, maść czy innego rodzaju lekarstwo, to oczywiście używajmy go nadal, pamiętając jednakże o dodatkowej ochronie i pielęgnacji, o jakiej wspomniano wyżej.Przedstawiając porady dotyczące dbania o cerę, należy wspomnieć także o włosach, bo one także są bardzo narażone na zniszczenia w zimie. Niskie temperatury na dworze a także gorące powietrze w środku mieszkania czy domu powodują, że włosy stają się bardzo suche, łamiące i elektryzują się. W tym przypadku też warto zainwestować w dobre nawilżenie w postaci szamponów, odżywek, maseczek lub serum do włosów. Zawsze miejmy także czapkę lub innego typu okrycie głowy – to nie tylko zabezpieczy nasze włosy, lecz, co najważniejsze, ochroni naszą głowę i przeciwdziała przeziębieniom, a zdrowie jest w końcu najważniejsze.