Uroda

Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Na czym polega? Jakie przynosi efekty?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone m.in. dla kobiet z cerą tłustą, które zmagają się z nadwyżką sebum lub kłopotliwymi do usunięcia wągrami. Gabinety kosmetyczne oferują serię zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla tak wymagającej cery. Nie brakuje też zabiegów dla kobiet z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Czy podobne zabiegi są bolesne? Jakie są wyniki oczyszczania twarzy w gabinetach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry – manualne. Zabieg polega na manualnym wyeliminowaniu wągrów jak też innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym krokiem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż buzi. W następnej kolejności kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy rogowatego naskórka. Potem na paręnaście minut nakłada na skórę preparat o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, która poszerza pory jak też wzmacnia działanie preparatu. W następnej kolejności kosmetyczka https://novagroup.pl likwiduje zalegającą w porach treść poprzez duszenie palcami w rękawiczkach jednorazowych. Po wyeliminowaniu wągrów, na buzię aplikowany jest krem lub maska o działaniu łagodzącym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dopasowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Hydrabrazja, to zabieg oczyszczający, podczas którego stosuje się wodę. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie skóry z odkładającego się łoju jak też zaskórników przez zasysanie (podciśnieniowo). Następnie wykonuje się mikrodermabrazję wodną, zatem złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dopasowywane do typu skóry). Podczas zabiegu woda schładza skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu a także dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest określona dla każdego rodzaju skóry, nawet czułej a także naczynkowej.

Mikrodermabrazja, nazywana również mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z użyciem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z martwych komórek oraz upraszcza przenikanie aktywnych składników. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla pań z cerą problematyczną (głównie cera (ampułki bb glow) mieszana, trądzikowa).

Powyższe zabiegi wykonuje nieomal każdy salon urody.