Kosmetyki

Wypadające włosy, zmęczona skóra na twarzy, to jeszcze nie wyrok – teraźniejsze kosmetyki śpieszą na pomoc

Na niekorzystny wygląd włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej ekspansywne środki do pielęgnacji. Dodatkowo, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są stale wystawiane na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kiedy włosy robią się suche, łamliwe oraz podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich skuteczna odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje zatem fakt, iż artykuły produkowane do tego celu stają się bardzo prężnie rozwijającą się grupą kosmetyków – .

Produkty do odbudowy proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo rozpowszechnioną, z przyjemnością wykorzystywaną formą preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równomiernie rozprowadzić.

W przypadku bardziej zniszczonych włosów godne zaproponowania są maski lub odżywki ochronne, które nakłada się na parę minut, a potem zmywa. Zimową porą trzeba poszukać balsamów do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy tym jest również ekologiczną esencją promieniochronną.

Promienie słońca działają na naszą skórę przez cały rok. Zimą słońce oddziałuje nadspodziewanie przenikliwie. Powinnyśmy więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach. Także w trakcie spacerów nie zapominajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry kremem z filtrem. Należy kupić kosmetyk z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko w górach działają z większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – więcej informacji. Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których powierzchowność jest istotna ale nie mają czasu na zabiegi i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest uzyskanie natychmiastowych i widocznych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym pomysłem mogą być też rozgrzewające kremy z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej przyjemny zapach. Jeśli mamy ochotę na ciepłą kąpiel, trzeba dolać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.