Kosmetyki

Jakimi sposobami najlepiej można dbać o dłuższe włosy, kilka najważniejszych zasad ich pielęgnacji.

Lśniące, długie włosy to marzenie niejednej kobiety. Już samo ich zapuszczenie jest sporym wyzwaniem, bowiem włosy sięgające tylko łopatek będą potrzebować co najmniej trzy lata na to żeby urosnąć. W międzyczasie muszą być wielokrotnie podcinane, co jeszcze czas ten może wydłużyć, ale jest to niezbędny zabieg, jeśli chce się je mieć w należytym stanie.

stylizacja włosów

Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem długich włosów jest duża podatność na złamania, a oprócz tego rozdwajanie się końcówek. Jeśli pojawi się taka sytuacja, to jedyną możliwością będzie przycięcie włosów z takimi końcówkami, niekiedy dość znacznie, z tego też powodu znacznie korzystnie jest zapobiegać temu. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się można systematycznie odżywiać odpowiednimi fluidami, świetnie się także sprawdza delikatne przycinanie co pewien okres czasu.

Ta wskazówka z witryny (https://www.dentystakaniak.pl/) przypadnie Ci do gustu, gdyż także mówi o nakreślanym w niniejszym materiale wątku. Co równie istotne, robi to w ciekawy sposób.

Poza tym dłuższe włosy potrzebować będą dużej, systematycznej pielęgnacji, bo jedynie w takim przypadku mogą one być w dobrym stanie. Jeśli się będzie o tym pamiętać, to nic nie powinno przeszkadzać, aby mieć włosy do samego pasa lub jeszcze dłuższe.

zobacz nasze propozycje

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji długich włosów jest dobre rozczesywanie. Robić to należy również przed myciem, wtedy nie będą się zbyt mocno plątać. Włosy powinny być suszone w rozpuszczonej postaci, po pierwsze szybciej wtedy wyschną, a oprócz tego będą mniej wrażliwe na jakieś uszkodzenia. Suszenie jeżeli tylko to będzie możliwe powinno być naturalne, trzeba do minimum ograniczyć stosowanie suszarki, bo ciepłe powietrze także działa niezbyt korzystnie na formę włosów. Na zakończenie zostanie najistotniejszy etap pielęgnowania, to znaczy dokładne rozczesanie suchych i czystych włosów.

Materiał przedstawiający tę problematykę jest bardzo drobiazgowy, ale warto zbadać to pod innym kątem. My zalecamy to źródło (http://www.nukleomed.pl/badania-diagnostyczne/scyntygrafia-przytarczyc/).

Warto w tym celu zakupić naprawdę dobre przyrządy – przykładowo doskonale będą się w tej roli sprawdzać szczotki tangle teezer (zobacz: rozszerzenie tematu), jedne z najlepszych tego typu produktów na rynku. Szukając dobrej szczotki warto odwiedzić jakiś znany internetowy sklep z kosmetykami do włosów, tam z całą pewnością powinno się udać kupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniej pielęgnacji długich włosów.