Uroda

Jak zadbać o swoje zdrowie i urodę?

Z dbałości o zdrowie i urodę wiele pań sięga po bardzo różne metody. Znaczna część z nich to metody znane dopiero od stosunkowo krótkiego czasu, inne wykorzystywane są już od wielu lat, bardzo często nawet od wielu stuleci. Jakie są te metody, czy dobrze jest z nich skorzystać?

masaż

Autor: zaphodsotherhead
Źródło: http://www.flickr.com
Z cellulitem zmaga się wiele kobiet niezależnie od wieku. Zazwyczaj aby go zniwelować, większość przedstawicielek płci pięknej udawała się do gabinetu kosmetycznego. Spora liczba pań jednak ze względów finansowych nie mogła sobie na to pozwolić. Aktualnie pojawiła się nowa możliwość pozbycia się znienawidzonych zmian na swoim ciele. Metoda ta nie tylko mało kosztuje, ale możliwa jest również do wykorzystania w zaciszu własnego domu. Możliwość tę dają bańki chińskie. Te bańki chińskie to koszt wahający się od dwudziestu do trzydziestu złotych. Ich kupienie nie jest żadnym problemem, są sprzedawane przez znaczną część aptek, w swojej ofercie mają je także sklepy działające w Internecie. Zasada działania baniek chińskich jest taka sama, jak w przypadku tradycyjnych, znanych Polakom od wielu, wielu lat szklanych baniek, którymi staramy się zwalczyć przeziębienie. Bańki te różni jedynie materiał, z którego są wykonane: te chińskie wyprodukowane są z gumy.

Figura bez cellulitu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Wbrew swojej nazwie piłki rehabilitacyjne mogą być stosowane nie tylko do ćwiczeń mających charakter rehabilitacyjny. Piłki rehabilitacyjne to możliwość zastosowania ich do wielu zróżnicowanych ćwiczeń.

Pragniesz zobaczyć inne tak samo przydatne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Co więcej, mogą z nich korzystać w zasadzie wszyscy niezależnie od wieku i płci. Chętnie z piłkami rehabilitacyjnymi ćwiczą zarówno dzieci, młodzież, osoby starsze, kobiety , które pod sercem noszą dziecko. Ćwiczenia z piłką wzmacniają wszystkie grupy mięśni, naprawdę korzystnie wpływają na kręgosłup. Dobrze jest po nie sięgnąć, jeżeli naszym celem jest zgrabna sylwetka bądź zgubienie kilku niepotrzebnych kilogramów. Są dostępne w kilku rodzajach, w niezwykle bogatej kolorystyce, w różnych rozmiarach.

Czy ten tekst pochłonął Cię bez reszty? Jeśli tak, to zobacz także odmienny oryginalny artykuł, który ma nie mniej interesujące wiadomości.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów są klasyczne piłki, które używane są podczas ćwiczeń fitness, ale też niewielkie rozmiarami piłki , które poleca się dla pań , które właśnie są w ciąży oraz do wykonywania ćwiczeń o charakterze rozciągającym. Inny popularny typ piłek rehabilitacyjnych to piłki mające specjalne wypustki.