Uroda

Metody na pozbycie się zbędnego owłosienia ciała

W obecnych czasach mamy styczność z niezwykle dużym naciskiem na eksponowanie kobiecej urody. Wykształciły się kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Aktualnie panuje moda na całkowite usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem również z okolic bikini oraz przedramion. Nieakceptowalny jest również tzw. wąsik, który często jest zmorą tysięcy kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie poradzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najbardziej powszechne są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to sposób szybki i bezbolesny. Zabieg golenia możemy wykonać same w domu, wystarczy że wcześniej pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i zakupimy dobrą maszynkę oraz krem.

Masz duży kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona medycyna estetyczna lubin.

Minusem tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, w zależności od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy także przeprowadzić depilację przy użyciu depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ścina on włosów, lecz usuwa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia powinnyśmy się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włoski będą słabsze, dzięki czemu dyskomfort będzie o wiele mniejszy. Innym, podobnie skutecznym sposobem pozbywania się owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, podobnie jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego rodzaju zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co sprawia że są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ przeprowadzane przez profesjonalistę trwają o wiele krócej. Jeśli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu zbędnego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – , doprowadzającej do obumarcia włosków. Minusem tej metody jest z pewnością jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich potrzeba kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednak bardzo długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz fotodepilacja vectus warszawa. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz może powodować podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi rozważnie oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie.