Uroda

Metody na pozbycie się zbędnego owłosienia ciała

W obecnych czasach mamy styczność z niezwykle dużym naciskiem na eksponowanie kobiecej urody. Wykształciły się kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Aktualnie panuje moda na całkowite usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem również z okolic bikini oraz przedramion. Nieakceptowalny jest również tzw. wąsik, który często jest zmorą tysięcy kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie poradzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najbardziej powszechne są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to sposób szybki i bezbolesny. Zabieg golenia możemy wykonać same w domu, wystarczy że wcześniej pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i zakupimy dobrą maszynkę oraz krem.

Masz duży kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona medycyna estetyczna lubin.

Minusem tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, w zależności od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy także przeprowadzić depilację przy użyciu depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ścina on włosów, lecz usuwa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia powinnyśmy się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włoski będą słabsze, dzięki czemu dyskomfort będzie o wiele mniejszy. Innym, podobnie skutecznym sposobem pozbywania się owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, podobnie jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego rodzaju zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co sprawia że są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ przeprowadzane przez profesjonalistę trwają o wiele krócej.

Zaciekawił Cię temat tego materiału? Obowiązkowo spójrz na treść, tam znajdują się jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę warto to zobaczyć.

Jeśli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu zbędnego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – , doprowadzającej do obumarcia włosków. Minusem tej metody jest z pewnością jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich potrzeba kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednak bardzo długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz fotodepilacja vectus warszawa. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz może powodować podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi rozważnie oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie.