Uroda

Artykuł o zastosowaniach doskonale znanej nam soli, która przeszła już dawno do legendy nie tylko jako dodatek do dań

Najczęściej używaną w kuchni przyprawą bywa sól. Jedynie garść dam będzie w stanie zupełnie zrezygnować z solenia, chociaż nadużywanie tzw. białego złota grozi nadciśnieniem. Ludzkość znalazła sporo zastosowań dla soli – kiedyś, kiedy nie było zamrażarek w powszechnym użyciu, szynkę konserwowano potrzepując porcje białym proszkiem.

słoiczek soli do kąpieli

Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy usiłują czyścić nim plamy na odzieży lub pozbywają się cząstek zaschniętych potraw w piekarniku. Poradniki naszych prababć słyną z tego gatunku porad, a przedstawicielki młodego pokolenia, kiedy chemiczne środki czystości nie dają rady, z wielką chęcią stosują się do zapisanych tam wskazówek.Polskim potentatem solnym pozostaje województwo małopolskie, a ściślej okolice grodu Kraka. Bochnia i sąsiednia Wieliczka to dwie miejscowości, do których przybywają turyści z niemalże całego świata. Oczywiście najistotniejszą atrakcją jest zwiedzanie podziemnych tras turystycznych, ale cóż stoi na przeszkodzie temu, by przy okazji zakupić pamiątki. Jedną z nich może być np. sól bocheńska zapakowana w ładnie wyglądające puzderko. Wspomniany towar może nawet stać się bardzo dobrym upominkiem dla drogiej sercu osoby. W końcu nie zapominajmy, że sól z Bochni bądź Wieliczki w jakimkolwiek razie nie musi nam służyć tylko do przygotowywania potraw obiadowych. Na rynku można nabyć specjalny gatunek soli do kąpieli, a taka kąpiel solankowa w prywatnej wannie może być źródłem wytchnienia po całym dniu pracy i fantastycznym pomysłem na przyjemne spędzenie zimnego wieczoru.

sól i pieprz na blacie szafy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowotne właściwości wód solankowych, a także radoczynnych i pozostałych, zostały odkryte już dość dawno. Powstała nawet nowa dyscyplina nauki, czyli balneologia, a w naszej ojczyźnie największe zasługi należy przypisać J.

Czy chcesz może otrzymać link do strony dda leczenie, gdzie czekają na Ciebie kolejne wpisy? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy serwis.

Dietlowi. A kąpiel solankowa z prawdziwego zdarzenia, czyli ta, której się zażywa w sanatoriach przynosi organizmowi szereg korzyści. Przede wszystkim mają one w pozytywny sposób wpływać na odporność i stan naskórka. Jednak nie są one przeznaczone dla każdego. Ograniczeniem mogą stawać się choroby układu sercowo-naczyniowego, więc tacy rekonwalescencji mogą się tylko zadowolić ewentualnym moczeniem nóg w domowej misce.

Jeśli tego typu kwestia jest dla Ciebie na tyle ważna, że chcesz poznać ją również pod innym kątem, zatem potrzebne Ci podobne informacje, to więcej znajdziesz w tekście (http://www.inmed24.pl/pas-piersiowy-dla-doroslych-p37).

A do takiej czynności sól bocheńska będzie nadawać się naprawdę najlepiej, a tak nieskomplikowany zabieg można polecić wszystkim tym, którzy dużo spacerują.