Uroda

Jak wygląda depilacja laserem? Czemu warto się na coś takiego zdecydować?

Depilacja laserem jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona skonsultowaniem się z lekarzem, a następnie wykonana przez wykwalifikowanego i mającego doświadczenie specjalistę jest najbardziej skuteczną oraz bezpieczną dla ludzi metodą, z której korzysta coraz więcej ludzi. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Wyemitowana tak wiązka intensywnego światła pochłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls lasera zamienia się w energię cieplną, co ma wpływ na niszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, to powoduje, że nie rosną od nowa. Wiedzmy, że dobre zabiegi przeprowadza się w wyspecjalizowanych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław (tutaj możesz to zrobić). Tego typu zabieg może powodować pewien dyskomfort, a także uczucie szczypania i pieczenia. Czucie tego typu dolegliwości jest jednakże całkiem indywidualne i jest zależne od naszej odporności na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserowej skóra jest zaczerwieniona, pojawiają ślady opuchlizny.

Zwykle znikają już po kilku godzinach, choć gdy posiadamy dość wrażliwą skórę, to mogą utrzymywać się czasem przez parę dni. Czas trwania zabiegu jest zależny od tego, jak sporą powierzchnię ciała depilujemy. Może to trwać od pół godziny do nawet dwóch godzin. Stąd też decydując się na gabinet najlepiej zwrócić uwagę na to, którego sprzętu się w nim używa. Nowej generacji lasery diodowe na pewno dość mocno skracają czas trwania zabiegu, a to dzięki dodatkowej głowicy o sporej powierzchni zabiegowej. Najnowszy sprzęt pozwala również na zmniejszenie uczucia bólu oraz otrzymania pożądanych efektów przy użyciu niższych energii.

Żeby depilacja laserowa skończyła się sukcesem, a jej efekt był jak najbardziej trwały, to niezbędne, aby zrobić kilka zabiegów w odstępach czasowych, jakie zajmują od sześciu do dwunastu tygodni. Laser wpływa jedynie na włoski, jakie są w fazie wzrostu, nie działa natomiast na takie, jakie są w stanie spoczynku. Depilacja laserem to jeden z wielu rewelacyjnych zabiegów, inny to na przykład usuwanie rozstępów, równie popularny (nawet coraz bardziej). Korzysta z tego rodzaju zabiegów wciąż więcej ludzi. Nie ma się co na to dziwić, ponieważ skutecznie poprawiają wygląd, jak i są niesamowicie wygodne jeżeli chodzi o dbanie o nasz wygląd.