Kosmetyki

Wzrost popularności starych metod i sposobów golenia, takich jak żyletki i brzytwy

Przed laty, gdy marketingowcy nie wmówili jeszcze panom tego, że jest konieczne używanie wieloostrzowych maszynek, w użyciu były ostre brzytwy. Za ich pomocą można było w skuteczny sposób wyeliminować zarost, jednak wymagały pewnej uwagi przy operowaniu. Pojawienie się maszynek sprawiło, że mężczyźni zaczęli się odwracać całkowicie od brzytew, zauroczeni nowymi, wygodnymi rozwiązaniami. Jednak pewna ich część w pewnym momencie zaczęła tęsknić za uczuciem niesamowicie ostrego ostrza na swojej szyi i postanowiła zostawić w spokoju różnego rodzaju maszynki.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie nadal bez problemów można kupić cały potrzebny do klasycznego golenia sprzęt. Co prawda na półkach w marketach i drogeriach ciężko go będzie znaleźć, lecz ciekawą propozycję mają profesjonalne sklepy. Dość często można też tego typu przedmioty znaleźć w aukcyjnych serwisach, jeśli ktoś potrzebował będzie to bez problemów zamówi dla siebie pędzel do golenia allegro , zapłaci za niego i po kilku dniach dostanie paczkę prosto do swojego domu.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także golarki tradycyjne, wykorzystujące żyletki. Tego typu golarki dawniej również były bardzo popularne, lecz wymyślenie maszynek z wieloma ostrzami prawie całkowicie wyparło je z rynku. Jednak takie golarki mają dużo zalet. Zrobione są w całości z metalu, przez co bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat stosowania. Poza tym ich stosowanie jest znacznie tańsze, niż maszynek jednorazowych. Więcej na stronie .

Zestaw dziesięciu żyletek będzie kosztował parę złotych, dobre ostrza do maszynek parę razy więcej, a starczą na podobny czas. Lecz póki co nie ma co liczyć, że z powrotem zyskają dużą popularność, raczej pozostaną przy nich miłośnicy tradycyjnego golenia. Analogicznie sytuacja wygląda z kosmetykami. Obecne wszędzie pianki i żele spowodowały, że klasyczne kosmetyki do brody i pędzle także powoli odchodzą w niepamięć. Niestety większość osób nie zamierza się obecnie w żaden sposób przemęczać, a gotowe pianki i maszynki na pewno będą wymagać mniej wysiłku niż dawne sposoby golenia.