Kosmetyki Uroda

Jak wygląda zabieg mezoterapii – przeczytaj więcej w tym artykule

Mezoterapia poprawia stan skóry a także hamuje łysienie. To zabieg, który nie jedynie kuruje skórę, lecz także odmładza ją oraz zapobiega niektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi takie wykorzystywane są w leczeniu napięć mięśniowych. Mezoterapia jest również wykorzystywana w zabiegach przeciwzmarszczkowych.

MezoterapiaMezoterapia – odnośnik – Wrocław to wprowadzenie wprost do skóry właściwego preparatu mieszczącego substancje lecznicze. W zależności od kłopotu będą to wyciągi roślinne, kofeina, albo związki glikozaminoglukanów. Pierwszy raz przeprowadzono ją w tu]1952 roku – wtedy to francuski medyk Michael Pistor chciał za jej pomocą zlikwidować niedosłuch u pacjenta. I chociaż się to nie udało, to jednak zabieg przyniósł obiecujące konsekwencje: zredukował ból jak też szumy uszne. W sześćdziesiątych latach dwudziestego wieku zabiegi owe wykorzystywano w przypadkach różnych innych dolegliwości: migren, żylaków, a również w kuracjach dermatologicznych, takich jak leczenie łysienia plackowatego lub łuszczycy. Rozkwit tej metody nastąpił niedawno, razem z rozwojem medycyny estetycznej.

Dzisiaj zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji i znajduje się w ofercie wielu gabinetów. Chociaż nie jest zabiegiem chirurgicznym, to mogą go przeprowadzać tylko medycy – na ogół dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej – sprawdź ofertę gabinetu dermatologii estetycznej we Wrocław. Wymaga bowiem nie tylko zwinnych dłoni oraz dokładności w dozowaniu preparatu, który stosowany jest w danym przypadku, ale również bardzo szczegółowej znajomości ludzkiej anatomii.

Co kuruje mezoterapia Wrocław? Zabiegi mezoterapii stosowane są tak w medycynie konwencjonalnej, jak także estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są: nerwobóle, schorzenia degeneracyjne stawów, urazy powstałe na skutek uprawiania sportu. Jednakże mezoterapia kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie przeprowadzana jest tak do profilaktyki, jak także leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zminimalizowania skutków upływającego czasu. Wskazaniem będą: drobne zmarszczki na twarzy, blizny potrądzikowe, odwodniona skóra twarzy, rozstępy, ubytki w owłosieniu.
W jaki sposób znaleźć gabinet oferujący tego rodzaju zabiegi? Nic trudnego, wystarczy w przeglądarkę wpisać wyrażenie: dermatologia estetyczna Wrocław.