Kosmetyki

Mezoterapia stosowana- czyli sposób opóźniania powstawania zmarszczek

Dziś, kiedy tak wielką wagę przywiązuje się do wizerunku, co chwilę powstają oryginalne sposoby poprawy wizerunku. Jedną z popularnych ostatnio metod poprawiania wyglądu cery jest mezoterapia. Procedura ta znakomicie hamuje starzenie się i formowanie zmarszczek.

Szeregiem zabiegów można wygładzić kurze łapki i polepszyć formę cery. Zabieg ów nawilża ją, zagęszcza, napręża i przedłuża efekty innych zabiegów estetycznych. Wspomaga pokonać cellulit, zminimalizować rozstępy, a nawet napiąć skórę na brzuchu i ramionach. To także genialna broń w walce z wypadaniem włosów. Czasem skutecznie zatrzymują łysienie.

kobieta, zmarszczki

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Substancje do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu obejmują w swym zestawie głównie kwas – kliknij – hialuronowy i różne podmiotowo dopasowane składy takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące z alg, lub zielonej herbaty. Kwas hialuronowy który jest głównym elementem koktajli jest także związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy – (przejdź do strony) to jeden z czynników, jakie pełnią rolę cementu zapełniającego przestrzenie miedzy komórkami.

Dodatkowo dostarczane do skóry za pomocą mezoterapii witaminy przekazują całą przewidzianą aktywność. Dzięki prostej drodze aplikowania witaminy nie utleniają się i są w ilości starczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak powiększenie wytwarzania kolagenu. Usieciowany kwas hialuronowy stosowany jest przez fachowców medycyny estetycznej do wypełnień i kształtowania twarzy. Nieusieciowany, z krótszymi łańcuchami molekuł, do rewitalizacji skóry.

kobieca twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Koktajle do mezoterapii opierają się na wielowarstwowych liposomach, które w efekcie głębiej i efektywniej są w stanie przemieszczać substancje odżywcze w głąb cery. W zależności od potrzeb i problemu jest możliwość wybrać gotowy koktajl kosmetyczny dedykowany do rozstrzygnięcia konkretnego kłopotu istoty estetycznej- cosmed24.

Jest to specjalna mieszanina aktywnych komponentów, która działa ekspresowo i efektywnie, przekazując fenomenalne rezultaty po każdym zabiegu.Ze względu na możności i efekty finalne mezoterapia jest jednym z głównych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.