Uroda

Lekarz czy kosmetyczka? Gdzie wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Coraz nagminniej, żeby zadbać o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, lecz do lekarza. Zabiegi, które przeprowadza lekarz medycyny estetycznej, są z reguły bardziej efektywne oraz przynoszą efekty zauważalne od razu. Które więc zabiegi możemy wykonać w salonie kosmetycznym? Wolisz gabinet kosmetyczny czy klinikę medycyny estetycznej? W naszej ojczyźnie nie ma prawnych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy których urządzeń, może przeprowadzać kosmetyczka, a jakie medyk. Stąd to klient musi pokierować się zdrowym rozsądkiem i nie kierować się wyłącznie ceną.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej, natomiast kiedy salon kosmetyczny? Do kosmetyczki chodzimy na wszelakie zabiegi pielęgnacyjne, usuwanie owłosienia z twarzy, regenerujące, jak np. maseczki, pilingi, kąpiele . Kosmetyczka powinna zajmować się głównie prewencją i „dopieszczaniem” skóry i zmysłów. W gabinecie kosmetycznym możemy również poddać się lekkiemu złuszczaniu, dla przykładu przy pomocy niezbyt intensywnych kwasów, mikrodermabrazji bądź kawitacji.

W grę wchodzi również depilacja laserowa bikini Warszawa jest miejscowością w której jest bezmiar takich gabinetów . Ale nie jedynie. Zabiegi wiążące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich praktykowanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to na przykład makijaż – make up ślubny permanentny. Kosmetyczka może też realizować pewne zabiegi z użyciem lasera, np. epilację. Głębokie Kosmetyczka – zobacz nasze kosmetyczne kombajny – poziomie skóry właściwej, zarezerwowane są dla lekarzy. To w gabinecie medycyny estetycznej powinniśmy poddać się silniejszym zabiegom laserowym, likwidowaniu brodawek bądź pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Tylko lekarz powinien dokonywać wszelkich zastrzyków, np. botoksu bądź wypełniaczy. Koniecznie zapytaj doktora o specjalizację. Doktor realizujący zabiegi korygujące urodę musi być specjalistą z obszaru dermatologii, chirurgii plastycznej albo medycyny estetycznej a także odbyć stosowne szkolenia. W takim gabinecie można spytać też o modelowanie ciała Warszawa jest miastem, w którym na pewno odnajdziemy należyty gabinet medycyny estetycznej (tutaj zabdamy o perfekcyjna sylwetkę).