Uroda

Zimą powinno się tak samo intensywnie troszczyć się o skórę, jak letnią porą

W okresie zimy na ogół ubieramy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się wydawać, że w tym czasie nie musimy wyjątkowo dbać o swoją skórę, której i tak na ogół nie widać. Jednak, jeżeli zaniedbamy się przez okres zimowy, już na wiosnę, jak równie później latem, możemy mieć sporo kłopotów z odzyskaniem należytego wyglądu. Co robić, by nie miało to miejsca?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą nosimy spodnie lub grube getry nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać fakt, iż w pewnych miejscach pojawił się cellulit. Tak samo, jeżeli nasza skóra jest szorstka i wysuszona, musimy podjąć wszelkie kroki, by przywrócić ją do naturalnego stanu. Czy to jeżeli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku takiego zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie nadmiernego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub każdy inny – w każdym z tych przypadków warto korzystać z pomocy doświadczonych kosmetyczek, które pomogą nam w przywróceniu dobrego wyglądu. Rzecz jasna, możemy pokusić się o samodzielnie niwelowanie tego typu problemów ze skórą, niemniej nie jest powiedziane, że uda nam się osiągnąć oczekiwany efekt lub, że osiągniemy go w krótkim przedziale czasu.

Czy nasz wpis jest interesujący, ale masz ochotę na więcej? Chcesz poznać link do wpisu (http://www.zdrowazupa.pl/nasz-zespol)? Zatem zapraszamy – należy tylko kliknąć myszką.

Zazwyczaj stosowanie kosmetyków na własną rękę jest bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, gdzie można zrealizować rozmaitego typu zabiegi skórne. W ten sposób szybciej skórę odmłodzimy, zregenerujemy i oczyścimy. Należy pamiętać, że jeśli chcemy, by nasza skóra była jędrna, pięknie opalona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać bez względu na porę roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimowym przywiązywać większą uwagę do tego zagadnienia, bowiem, tak jak wspomniano przez większość czasu skóra znajduje się pod ubraniami lub jest narażona na niskie temperatury, co może prowadzić do jej wysuszenia, nadwrażliwości czy łuszczenia (ujędrnianie skóry). Systematyczne zabiegi, jakie niwelują tego rodzaju dolegliwości, pozwalają utrzymać skórę w jak najlepszym stanie przez cały czas i tym sposobem mamy mniej kłopotów, gdy przychodzi wiosna i lato, podczas których odsłaniamy różne części ciała, zimą zakryte. Warto więc o tym pamiętać.