Uroda

Krótki opis najpopularniejszych kosmetycznych zabiegów jakie są obecnie wybierane przez klientki.

Niewiele jest pań, jakie by nie chciały odpowiednio się prezentować, dlatego też kosmetyczne gabinety bez przerwy cieszą się ogromną popularnością. Naprawdę sporo dała w tym względzie także nowoczesna technika. Do pracy wykorzystano ultradźwięki, lasery i szereg różnych związków chemicznych, przy pomocy których wiele zabiegów nie tylko jest dużo bardziej bezpiecznych, lecz również dających dużo lepsze rezultaty. Bardzo duży postęp nastąpił na przykład w dziedzinie walki z cellulitem. Z takimi problemami kobiety borykały się od bardzo dawna i w dalszym ciągu borykają, a usuwanie cellulitu Warszawa stało się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Za pomocą odpowiednich akcesoriów można go nawet przeprowadzać w swoim domu, wykorzystując w tym celu różnego rodzaju kremy, peelingi czy inne preparaty. Z kolei w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się różnego rodzaju masaże i drenaże limfatyczne, ale też ultradźwięki, laser czy mezoterapię, która polega na podaniu pod skórę skutecznych substancji przyspieszających redukcję tłuszczu.

portret - skóra

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Stosunkowo dużo zabiegów kosmetyczne gabinety robią także w okolicach twarzy . Tu przede wszystkim trwa ciągła walka z pojawiającymi się zmarszczkami, a doskonale radzi sobie z tym kwas hialuronowy, który uznawany jest przez wielu za współczesny eliksir młodości. Sporo osób cierpi także na najróżniejsze kłopoty ze skórą w okolicach oczu, jaka często robi się ciemna i pojawiają się na niej różne przebarwienia. Na szczęście dostępnych jest obecnie parę sposobów na usuwanie cieni pod oczami, jakie dają dobre rezultaty a oprócz tego są bezpieczne. Dużą ilość zabiegów realizuje się również w celu pozbycia się nadmiaru komórek tłuszczowych. Tłuszcz na twarzy jest trudny do usunięcia , gdyż nie ma tam mięśni, które byłoby można systematycznie ćwiczyć.

Z tego też powodu często sięga się po liposukcję, która jednak jest zabiegiem dość inwazyjnym i niekiedy powodującym różne skutki uboczne. Alternatywnym sposobem jest lipoliza, czyli seria zastrzyków zawierających substancję rozpuszczającą komórki tłuszczowe – .