Kosmetyki

Chętnie używane preparaty do włosów

Włosy stanowią tę część ciała, o jaką troszczą się zwłaszcza panie. Jest to bowiem cześć, na którą zwraca się największą uwagę. Fryzura może być nie tylko ozdobą, lecz również może optycznie zmieniać kształt twarzy. Nierzadko świadczy też o upodobaniach właścicielki i jest obrazem jej gustu. Pielęgnacja włosów i środki do niej stosowane uzależnione są W pierwszej kolejności od typu włosów. Aktualnie na przykład duża liczba pań koloryzuje włosy, a czego wynika konieczność szczególnie troskliwej pielęgnacji w celu uniknięcia zniszczenia włosów.

przykładowe kosmetyki do pielęgnacji włosów

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele kobiet również niezwykle chętnie sięga po takie narzędzia jak suszarka czy prostownica do włosów. Po czynnościach z zastosowaniem tych przyrządów nierzadko włosy wymagają dodatkowego nawilżenia i wzmocnienia. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite odżywki i olejki (Olejki eteryczne doTerra) do włosów (olejki do włosów oferta w a także specjalne szampony. Aktualnie na rynku jest tak dużo marek produkujących środki do poprawiania kondycji włosów, że nierzadko decyzja jest trudna. Ponadto w wielu przypadkach polecane jest użycie środków naturalnych.

Dbałość o włosy kręconeWłosy naturalnie falowane i kręcone stanowią niezwykle specyficzną, trudną w pielęgnacji grupę. Przede wszystkim w przeważającej liczbie sytuacji nie można ich uczesać w dowolnej chwili; niekiedy jest to możliwe jedynie po namoczeniu. Do rozczesywania często przydają się specjalne odżywki bez spłukiwania. Ponadto duża liczba kobiet mających takie włosy stosuje specjalne pianki, które mają za zadanie fryzurę unieść i uwydatnić, a czasem potrzeba innych rzeczy, np – więcej. Wykorzystuje się także specjalne organiczne maski do włosów (maski do włosów na które pomagają w ich „ujarzmieniu”.

Domowe sposoby
Pielęgnacja ciała to dziedzina, gdzie dużo rezultatów uzyskuje się z wykorzystaniem tradycyjnych domowych metod. Tak jest również w przypadku środków do włosów. Przykładowo od długiego czasu chętnie stosowane są naturalne maski do włosów, sporządzane z użyciem różnorodnych elementów. Do najchętniej wykorzystywanych należą żółtka jaj, miód, oliwa z oliwek i inne (ceneolokalnie). Tego rodzaju maseczkę nakłada się na mokre włosy, a później zawija w ręcznik i po pewnym czasie spłukuje. Wybór składników zależeć będzie od indywidualnych wymagań, a zatem od typu włosów i oczekiwanego efektu.