Gustowne dodatki

Z jakiego powodu trzydziestolatki lubią kupować torebki, a zakupy najczęściej robią w świetnie zaopatrzonych slepach

Każda elegantka, która lubi szykownie się ubrać, pragnie, aby w jej garderobie, oprócz modnych sukienek albo butów, znalazły się również torebki w najróżniejszych odcieniach i rozmiarach. Nie bez znaczenia pozostaje też ich fason, bo co podoba nastolatce, tego najprawdopodobniej nie założy na ramię żadna siedemdziesięciolatka. Jak widzimy, wiek zupełnie nie gasi zakupowego zapału – tak babcie, jak i wnuczki z nieukrywaną radością udają się do sklepów z galanterią skórzaną.

torebka damska

Źródło: flickr.com
Torba staje się niejako symbolem kobiecości – w końcu w mniej albo bardziej pokaźnych kieszonkach znajdują się prawdziwe kobiece czy dziewczęce skarby: od zwyczajnych, lecz użytecznych podpasek rozpoczynając, a na kosztownych cieniach do powiek kończąc. Jednym zdaniem, bez torby praktycznie żadna dama, czy to mężatka, czy panna, nie wychodzi z domu. Trochę inaczej omawiana sprawa wygląda w przypadku tych reprezentantek płci pięknej, które zajmują kierownicze stanowiska. Tu wygląd staje się priorytetem.

Z tego powodu kobiety biznesu nawet nie planują oszczędzać na zakupach. W czasie oglądania sklepowych witryn ich wzrok zazwyczaj pada na aktówki damskie (w zróżnicowanym stylu), uszyte oczywiście ze skóry wysokiej jakości. Przekonajmy się, na co panie zwracają szczególną uwagę przy wyborze najwłaściwszego modelu. Aktówki damskie bywają teraz dostępne w wielu barwach, zatem trzydziestolatki coraz częściej rezygnują z konwencjonalnej czerni na rzecz odważnej czerwieni, która przyciąga wszystkich współpracowniczek. Oprócz oryginalnego koloru liczy się także funkcjonalność, więc aktówka musi bez dwóch zdań mieć co najmniej trzy kieszenie zamykane na suwak i rzecz jasna mieścić kilka załadowanych po brzegi teczek rozmiaru A4.

torebka

Autor: HimmelrichPR
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej praktyczne bywają dwa nieduże uchwyty, ale dłuższy pasek na ramię także się przydaje. Dla dam liczy się głównie wielki wybór, z tego powodu najchętniej kupowałyby w… hurtowniach. Liczba dostępnych fasonów jest tutaj imponująca. Taka hurtownia torebek skórzanych oferuje swój asortyment przede wszystkim butikom, lecz znajdziemy na terenie Polski i takie lokale, które obsługują także klientów detalicznych. A jeżeli któraś z reprezentantek płci pięknej zamierza odwiedzić to miejsce, to koniecznie powinna zarezerwować kilka godzin, ponieważ dokonanie najlepszego wyboru do prostych zadań najprawdopodobniej nie będzie się zaliczało.