Bez kategorii

Nowoczesna laserowa system terapii schorzeń wzroku

Obecna medycyna okulistyczna w w większej ilości przypadków opiera się na działaniu lasera. Jest to nie tylko najskuteczniejsza metoda, ale także najszybsza, ponieważ idealnie naprowadzony laser redukuje uszkodzone komórki, które kompletnie ustępują. Zabieg jest docelowy i nie wywołuje uszkodzeń pobliskich komórek. Laser gwarantuje leczenie zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale także i jaskrę w początkowym stopniu. Inną mocną stroną zabiegu przy zastosowaniu lasera jest to, że do znieczulenia używane są krople wpuszczane do uszkodzonego oka.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
W okulistyce wykorzystuje się kilka typów lasera, które są dopasowane do schorzenia i tak leczenie siatkówki oka dokonuje się przy użyciu innego lasera niż w przypadku np. jaskry. Różnica dotyczy wielkości fal przykładowo laser argonowy służy do kuracji siatkówki przy cukrzycy i chorobach naczyniowych, w przednim odcinku oka stosowany jest laser jagowy, a przy zwyrodnieniach rogówki laser rodzaju femtosekundowego.

Będziemy wdzięczni za każde komentarze z serwisu (www.gekonbio24.pl/). Są one dla nas kluczowe, gdyż uświadamiają nam, czy nasze posty trafiają do czytelników i jak bywają postrzegane.

Przy wadach narządu wzroku coraz częściej podejmowana jest operacja laserowa oczu cena jest uzależniona od rodzaju schorzenia. Wady wzroku korygowane laserem to dla przykładu bliskowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm.

Dzięki laserowi możliwe jest zakończenie zaniku wzroku wywołanego zmianami występującymi na siatkówce. schorzenia w siatkówce uwidoczniają się głównie z powodu postępującego stadium cukrzycy. Schorzenie w swoich początkach sprawia, że niszczone są drobne naczynia siatkówki, a to skutkuje powstawaniem miejsc nieodpowiednio dokrwionych. nieodpowiednie dokrwienie może powodować częstsze krwawienie, a w ciężkich jednostkach chorobowych nawet odwarstwienie siatkówki. Bardzo istotne jest to, by w porę zauważyć zachodzące w oku zmiany, dlatego, że przykładowo niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.

Wszelkie poważniejsze zmiany w gałce ocznej są wskazaniem do terapii laserem. Jeżeli w oku zachodzą mniejsze zmiany to wtedy lekarz może nakazać fotokoagulację ogniskową, której głównym zadaniem jest likwidacja uszkodzonych części układu naczyniowego. Istnieje także fotokoagulacja rozsiana używana przy zmianach dużych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to zabiegi, które powinny być ustalane z lekarzem, który umie operować laserem- .