Kosmetyki

Czemu granaty to tak cenne dla nas owoce, co można zrobić, jeżeli ktoś nie będzie przepadał za nimi.

Granaty to jedne z owoców, jakie mają bardzo pożądane lecznicze właściwości. Plusy ich znane były już w starożytności, ponieważ już wtedy lekarze z Chin polecali na rozmaite dolegliwości sok z tego niezwykłego owocu.

Również w następnych wiekach granatom było przypisywane wiele leczniczych właściwości, leczono za ich pomocą rany, schorzenia płuc czy zapalenie gardła. Niektórzy owoce te traktowali i traktują w dalszym ciągu nawet jako afrodyzjak, który pomaga zwiększyć seksualne doznania. Ta renoma owoców granatu nie wzięła się z niczego. Jak dowodzą rozmaite naukowe badania, w ich nasionach i soku granatu występuje mnóstwo cennych związków. Produkty w Allecco: (Fixsin zestaw podstawowy do płukania nosa i zatok) Część z nich niszczy wolne rodniki, inne pomagają przy problemach wiążących się ze stanami zapalnymi czy sercem. Największym skarbem granatów są jednak polifenole, które uważane są za jeden z najskuteczniejszych przeciwutleniaczy. W tych niewielkich owocach, składających się w przeważającej wielkości z pestek, będzie ich aż trzykrotnie więcej niż w winach czy zielonych herbatach.

Owoce granatu w koszyku

Autor: Moyan Brenn
Źródło: flickr.com
Ponieważ owoce granatu nie zawsze są do dostania, to ciekawą alternatywą będzie spożywanie suplementów diety na nich opartych. Jednym z popularniejszych, a z pewnością posiadających świetny skład, jest granaprostan. Preparat ten oparty jest na najwyższej jakości miąższu granatów, który został poddany odpowiednim procesom. Dzięki temu zachowuje on większość najważniejszych składników, a równocześnie można go długo przechowywać i spożywać kiedy tylko będzie się miało ochotę. Granaprostan ma postać wygodnych do łykania kapsułek, z jakich każda będzie odpowiadać połowie wyrośniętego w słonecznym klimacie owocu. Produkt ten posiada bardzo wysokie stężenie polifenoli, przez to, że została wykorzystana unikalna metoda suszenia oraz fermentacji- kliknij tutaj. Poza tym kapsułki zostały wzbogacone ekstraktem z winogron i solami magnezu, co daje niezwykle bogaty skład. Dzięki temu preparatowi jest możliwość korzystania z zalet takich wspaniałych owoców, jakimi są granaty, nawet wtedy, kiedy nie można ich kupić lub ktoś nie przepada za ich smakiem.