Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szaf

Kwiecień oraz maj to miesiące w których z reguły czynimy wielkie, pozimowe porządki. Wytrzepujemy dywany, czyścimy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Panowie dokonują drobnych napraw i wszelakich konserwacji. Również w ogródku, na strychu i w piwniczce czynimy wielkie wiosenne porządki. W przypadku kiedy trzeba maluje się płoty, bramę, albo tylko przeglądamy ich stan.

Gdy sprzątamy w szafach, musimy przemyśleć co uczynić z ubraniami jakie się tam znajdują, a są nam już nie potrzebne. Wszystkie te przyciasne, zbyt duże lub zwyczajnie już nie na czasie: t-shirty polo, spódniczki, damskie półgolfy, sweterki, topy, sukienki, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafach. Czasem zwyczajnie te stroje już się nam nie podobają.

Rzecz jasna można by wrzucić wszystkie do pojemnika PCK. Ale istnieje także całkiem inny sposób tak samo sprzyjający środowisku choć nieco mniej altruistyczny.

Pewnego razu los chciał, iż kiedy zastanawiałam się w jaki sposób wyzbyć się ciuchów które już przestały na mnie pasować – a moja garderoba nie jest niestety z gumy, ujrzałam anons o szaffingu w mej okolicy. Dla tych nie wtajemniczonych – szaffing to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, w czasie którego uczestniczki mogą się wymieniać tym co im zalega w szafach. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szaf, szansa aby znaleźć coś unikatowego i nietypowego.

Ten serwis internetowy duże rozmiary męskie warszawa zawiera fascynujące informacje na opisywany wątek, zatem, jeśli ta problematyka Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Jak można się było spodziewać, większa część z uczestników ”szaffingu” to damy, jako że w zdecydowanej większości to kobiety zajmują się porządkami ubraniowymi. W w przyjaznym klimacie przy filiżance kawy albo herbaty oraz herbatniczkach odbywały się pogaduszki związane z wymianą. Tutaj damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam zaś półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów oraz interesujących t-shirtów damskich. Poza niewątpliwie rzeczową funkcją wspomniane powyżej zebrania mają także pozytywy integracyjne, dają możliwość poznania nowych osób czy także spotkania się z sąsiadami. Zatem z utęsknieniem czekam następnego.