Dobrze ubrana Klasa i szyk

Parę rad dla początkujących modelek

Pytanie pojawiające się w tytule tekstu posiada jedną właściwą odpowiedź – portfolio jest fundamentalne dla modelki. To specjalny katalog, w którym znajdują się zdjęcia z modelką, wykonane przez wielu fotografów.

aparat fotografa

Parę lat temu egzystował on na papierze, aktualnie powszechne są sieciowe portfolia. Taka cyfrowa fotografia modelek ma całe mnóstwo atutów. Przede wszystkim taki katalog jest szybko osiągalny dla wszystkich internautów, w tym również dla agencji branżowych. Działają w Internecie tematyczne portale, na których można wykreować swój profil i dodawać fotografie, układać je tematycznie, a inni użytkownicy mogą wystawiać im recenzje. W ten sposób aspirująca niedoświadczona modelka może zachwycić innych i dostać cenny kontrakt z znaną agencją. A co więcej nie wyłącznie uroda (yadah kosmetyki koreańskie) modelki może tu zyskać uznanie, a także umiejętności fotografa.

Prawdziwe jest spostrzeżenie, że w sukcesie modelki spory procent pracy wykonuje porządny fotograf. Na jego głowie znajduje się mnóstwo istotnych rzeczy. Niezły fotograf musi posiadać wielką inwencję, by stworzyć ciekawą konwencję fotki, dobrać rekwizyty i scenerię. Powinien również pomóc w sprawie stroju modelki oraz dobrego make-upu, który zaznaczy piękno fotografowanej. Musi pracować porządnym ekwipunkiem, i mowa tu nie jedynie o tym, czym pstryka fotki.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Ważne jest prawidłowe oświetlenie scenerii. Konkluzja z tego jest taka, że startująca karierę modelka powinna poszukać uzdolnionego fotografa, który za pieniądze lub za darmo (żądając w zamian tylko deklaracji autorstwa w portfolio) zrobi profesjonalne fotografie, które dadzą wejście do najlepszych agencji nad Wisłą. A znaleźć speca należy przez sieć. Jeżeli mieszkasz w stolicy, najlepiej do wyszukiwarki wpisać sformułowanie na przykład: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, albo po prostu poszukać ofert na stronach z modelkami.

Relacja między fotografowaną a wykonawcą jest tak obopólna, że z pewnością nie będzie wiele zachodu ze znalezieniem dobrej oferty.

Źródło: fphoto.pl