Dobrze ubrana Gustowne dodatki

Wyroby biżuteryjne

Ozdoby od pradawnych czasów rozbudzały pożądanie. Już ludzie pierwotni używali kawałki kości, kamienie oraz zwierzęcą skórę do tworzenia oryginalnych ozdób. W czasach starożytnych robiono już wspaniałe ozdoby z cennych minerałów. I tak już jest do teraz, gdy biżuteria podnieca nasze zmysły. Jednak w tej branży nie możemy mówić o stagnacji. Wręcz odwrotnie, ciągle powstają nowe, interesujące techniki, dzięki temu biżuteria staje się co raz bardziej bogata.

Jeśli ktoś śledzi uważnie modę, może potwierdzić, że co sezon pojawia się inny motyw przewodni. Parę lat temu zdobiły nas ozdoby w formie rogatych zwierząt, takich jak jelenie, czy jednorożce. Kolczyki w tych kształtach znikały na pniu. Następnie przyszła pora na wszelkiego rodzaju sowy. Te nocne zwierzęta zostały synonimem hipsterskiego stylu. Zupełnie niedawno w dobrym tonie było zawieszanie na łańcuszku wąsów. Taki motyw zdominował przemysł odzieżowy, w tym również biżuterię – .

Autor: Centrum Kultury w Lublinie

Ale nie wszyscy chcą ślepo iść za modą. Jeśli uwielbiamy się odróżniać, powinniśmy zaprojektować własną biżuterię. Wiele osób przecież z tego się utrzymuje. W internecie odnajdziemy mnóstwo blogów oraz specjalnych profile, na których ludzie sprzedają własne ozdoby. Jest dużo sposobów robienia biżuterii. Niezwykle modne są broszki wykonywane z filcu. Oryginalną broszkę z takiego surowca jesteśmy w stanie bez żadnych przeszkód wykonać własnoręcznie. Będziemy mieć wtedy gwarancję, iż nasza ozdoba będzie jedyna w swoim rodzaju.

Następną, niezwykle modną w ostatnim czasie, techniką jest z pewnością sutasz. Wymaga ona niesamowitej precyzji. Wykonując kolczyki – srebrne kolczyki kółka – sutasz, używamy sznureczki z jedwabiu, które potem formujemy w fantazyjne wzory. Możemy je połączyć z takimi dodatkami, jak koraliki, kryształki lub złoto. Biżuteria wykonana taką techniką jest bardzo oryginalna, ale z powodzeniem możemy nosić ją również na co dzień – . Choć jest wyjątkowo pracochłonna, warto się pomęczyć, aby uzyskać oszałamiający efekt. kolczyki kolczyki srebrne