Kosmetyki

Zawsze piękne włosy – jak o nie dbać?

Jakimi sposobami pielęgnować włosy? To z pozoru łatwe pytanie. Czy zdajesz sobie sprawę jednak, jak właściwie dopasować szampon

np. szampon przeciwłupieżowy? Jakie zalety ma olejek arganowy i czy wiesz jak się go stosuje? I, o ile chcesz sama obcinać włosy, co w tym celu musisz mieć?

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Wszystkie praktyczne wskazówki dotyczące tych spraw dostaniesz w tym oto lapidarnym poradniku. Zachęcam do czytania.

Mając łupież, musisz wiedzieć, z którą odmianą tej przykrości się męczysz. Dzięki temu będziesz wiedziała, jakie szampony do włosów zakupić do walki z problemami skóry głowy. Gdy jest to łupież zwykły, sprawdzą się produkty z pirytioniananem cynku oraz siarczkiem selenu. W wypadku, gdy sypiącej się skórze czaszki towarzyszy przykry łojotok, będą pomocne takie substancje, jak flutrimazol i cyklopiroks. Cięższe odmiany łupieżu, czyli uporczywe swędzenie i zapalenie naskórka, z pewnością wykurują nakładane miejscowo szampony lecznicze. Powinny zawierać ketokonazol.

Do upiększenia włosów znakomicie przydaje się sprzedawany solo lub w szamponie artego olejek arganowy. Ma on mnóstwo tokoferolu, antyoksydantów i polifenolów, co gwarantuje zdrowy wygląd włosów. Jego wadą jest przykry zapach. Olejek arganowy powinnaś wcierać parę razy tydzień, najkorzystniej przed myciem.

Pragnąc solo albo z pomocą przyjaciółki tworzyć ciekawe fryzury, nie obędziesz się bez dobrej jakości sprzętu fryzjerskiego. Pospolite nożyczki są bezużyteczne. Zdobądź suszarki do włosów (kliknij i zobacz – ostrzenie maszynki do włosów) z jonizacją oraz tzw. degażówki, czyli nożyczki zawierające grzebyczki na jednej lub na dwóch stronach noży.

Zainteresowały Cię myśli opracowane w naszym poście? Czujesz jednak braki? Zatem zachęcamy do nowej strony – naciśnij tu dermaveel i wejdź tam.

Sprawią, że otrzymasz fantastyczny wygląd cieniowanych włosów. Do trudno dostępnych rejonów potrzebne mogą być firmowe maszynki do strzyżenia, najlepiej z akumulatorkiem, co zostawi sporą wolność ruchów.