Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Wygodne i praktyczne, czyli dlaczego warto kupować skarpety bambusowe?

Są dość ekologiczne, miłe w dotyku i przy tym mają walory zdrowotne. Skarpety z włókien bambusowych – bo o nich mowa – stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnie używanych skarpetek, zwykle z bawełny.

Warto być uważnym przy zakupach – skarpety z bambusa, podobnie jak każdy inny materiał, są lepszego lub gorszego gatunku. Komplety za kilkanaście złotówek zostawiają wątpliwości, zważywszy , że w najtańszych gatunkach zdarzają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Być może to efekt błędu, złej etykiety lub biustonosz samonośny push-up opinie niewiedzy sprzedającego, jednak wolelibyśmy kupowanie skarpet, które nie tylko kuszą wizualnie, ale są wskazane dla naszego zdrowia, czy np. na upały.

Obuwie sportowe

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał z bambusa w zamyśle ma sprawić by były to najlepsze na upał skarpety. Producent skarpet z tego materiału odnosi się w reklamach do tego, że bambus to mniej potu, czy ważne oddychanie stóp. Rodzice, mający dzieci na etapie dojrzewania coraz częściej dopytują o radzenie sobie z nagminnym poceniem się skóry stóp ich pociech. Jak się okazuje zamiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynosić momentalnych rezultatów. Pot powodujący nieprzyjazną woń jest dla dorastających osób jednym z ważniejszych powodów do wstydu. Skarpety z bambusa zmniejszają go u nastolatków, zdecydowanie ułatwią życie małym, szalejącym dzieciakom i ich rodzicom. Lepsze rodzajowo skarpety zapobiegają wycieraniu się i pojawianiu się dziur na piętach.

Za skarpetkami z bambusa stoi też ich naturalność. Selekcja afrykańskiej rośliny ma miejsce w tradycyjny sposób. Intensywnie dojrzewające łodygi bambusa najzwyczajniej ścina się, bez żadnych wspomagaczy ani eksperymentów po ścince. Natomiast rządząca w skarpetach bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi stu %, ale zwykle ponad 90 z domieszką sztucznej tkaniny) jest wielokrotnie stymulowana chemią. Potrzeba do tego nawozów sztucznych.

Sam bambus służy nie tylko produkowaniu skarpet. Z tej ekologicznie przetworzonej tkaniny robi się poza tym pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To dzięki miękkim, elastycznym włóknom, dzięki którym bambus gwarantuje przyjemny kontakt z ciałem człowieka. Należy mieć te względy na uwadze przy wahaniu się nad kupnem dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej