Dobrze ubrana Klasa i szyk

Wygodne i praktyczne, czyli dlaczego warto kupować skarpety bambusowe?

Są dość ekologiczne, miłe w dotyku i przy tym mają walory zdrowotne. Skarpety z włókien bambusowych – bo o nich mowa – stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnie używanych skarpetek, zwykle z bawełny.

Warto być uważnym przy zakupach – skarpety z bambusa, podobnie jak każdy inny materiał, są lepszego lub gorszego gatunku. Komplety za kilkanaście złotówek zostawiają wątpliwości, zważywszy , że w najtańszych gatunkach zdarzają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Być może to efekt błędu, złej etykiety lub niewiedzy sprzedającego, jednak wolelibyśmy kupowanie skarpet, które nie tylko kuszą wizualnie, ale są wskazane dla naszego zdrowia, czy np. na upały.

Obuwie sportowe

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał z bambusa w zamyśle ma sprawić by były to najlepsze na upał skarpety. Producent skarpet z tego materiału odnosi się w reklamach do tego, że bambus to mniej potu, czy ważne oddychanie stóp. Rodzice, mający dzieci na etapie dojrzewania coraz częściej dopytują o radzenie sobie z nagminnym poceniem się skóry stóp ich pociech. Jak się okazuje zamiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynosić momentalnych rezultatów. Pot powodujący nieprzyjazną woń jest dla dorastających osób jednym z ważniejszych powodów do wstydu. Skarpety z bambusa zmniejszają go u nastolatków, zdecydowanie ułatwią życie małym, szalejącym dzieciakom i ich rodzicom. Lepsze rodzajowo skarpety zapobiegają wycieraniu się i pojawianiu się dziur na piętach.

Za skarpetkami z bambusa stoi też ich naturalność. Selekcja afrykańskiej rośliny ma miejsce w tradycyjny sposób. Intensywnie dojrzewające łodygi bambusa najzwyczajniej ścina się, bez żadnych wspomagaczy ani eksperymentów po ścince. Natomiast rządząca w skarpetach bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi stu %, ale zwykle ponad 90 z domieszką sztucznej tkaniny) jest wielokrotnie stymulowana chemią. Potrzeba do tego nawozów sztucznych.

Sam bambus służy nie tylko produkowaniu skarpet. Z tej ekologicznie przetworzonej tkaniny robi się poza tym pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To dzięki miękkim, elastycznym włóknom, dzięki którym bambus gwarantuje przyjemny kontakt z ciałem człowieka. Należy mieć te względy na uwadze przy wahaniu się nad kupnem dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej