Klasa i szyk

W co się ubierać będąc skatem

Mamo, tato jestem skatem!
Cisza. Jak powiedzieć o tym babci? Bez obaw. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To jedynie młody człowiek, który lubi deskorolki, rowery czy rolki. Grupa społeczna, coraz bardziej powszechna wśród młodzieży. Osoby pokojowo nastawione do otoczenia, nie wyznający żadnej religii. W tym środowisku najważniejsza jest świetna zabawa i perfekcyjne wykonanie coraz to nowszych i trudniejszych akrobacji.

skate

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na desce, również na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Widują się na placach, lub specjalnie dla nich powstałych skateparkach, gdzie potrafią szkolić technikę całe dnie. Nie są agresywni, ale bywa, że ich ekstremalne zabawy nie są przychylnie przyjmowane przez widzów obserwujących ich poczynania, w z związku z czym co chwila są wyrzucani z miejsc na których się doszkalają. Idolem skaterów jest Tony Hawk, który jest prekursorem wielu trików wykonywanych na desce.Jak wygląda skejt? Jak masa innychmłodych ludzi, a głównym założeniem ich wizerunku jest zaakcentowanie pewnej idei – przyjaznego stosunku do życia oraz czerpania radości z chwili. Jeszcze jakiś czas temu bazą były szerokie spodnie, opuszczone w kroku. Teraz, niekoniecznie, ponieważ wąskie rurki, które zawładnęły światem mody dostały się także na obszar skateparku. Za duże, szerokie bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era a także sportowe buty – czytaj więcej. Odzież dla skatów to też T – shirty – kolorowe i z przesłaniem, wyrażające własny styl i pasję. Więcej na .

skate

Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com

Jedyne co może budzić nasze rozdrażnienie to ich „nadmierne zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. o ile by tylko powstało więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby pole do pokazania swojej twórczości, świat byłby o wiele ciekawszy. Jednak „bazgroleniu” na ścinach czy przedmiotach oddanych do użytku publicznego (ławkach) mówimy zdecydowane „nie”. Na szczęście są legalne miejsca, w których możemy ujrzeć prawdziwe dzieła sztuki. Warto więc przyjrzeć się tej subkulturze, aby przekonać się, że skupia ona w swoich kręgach ludzi przyjaźnie nastawionych do społeczeństwa, życzliwych i spełniających swe pasje. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.