Dobrze ubrana Klasa i szyk

Analiza po dwudziestopięcioleciu nowego systemu

Razem ze zmianą systemu po wyborach 4 czerwca 89 i bogaceniem się społeczeństwa rodacy postanowili zmniejszyć braki spowodowane PRL-em. Proces ten przebiegał i chyba nadal przebiega wielotorowo. Zaczął się on jeszcze przed 4 czerwca 1989. Najszybsze i najgłębsze zmiany zachodziły w ekonomii. Jak grzyby po deszczu tworzyły się małe firmy i malutkie jednoosobowe mikroprzedsiębiorstwa. Po latach z wielu z nich powstały firmy giganty.

Najnowsza kolekcja Reebok

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Znaczna poprawa jakości życia obywateli i otwarcie na świat było m.in. przyczyną zwiększonego zainteresowania sportem. Nawet w niedużych miasteczkach tworzono miejsca do ćwiczeń z angielskiego nazywane fitness clubami. Razem z modą na sport sprzedawcy i producenci odzieży dopasowali swój asortyment do zapotrzebowania. Pokazały się bluzy fitness dla kobiet, duża ilość dresów. Za sprawą dostępu do MTV i chęci naśladowania gwiazd muzyki popularniej pojawiły się męskie oraz kobiece bluzy z kapturem.

Na bazarkach w tak zwanych „szczękach” sprzedawano wszystko razem – kiełbasę i wołowinę z półlegalnego uboju zaraz obok bielizny, prostych bluz damskich czy majtek. Rzecz jasna zaczynały też powstawać luksusowe sklepy gdzie było można dostać bardzo drogie markowe artykuły np. kobiece bluzy rozpinane, dresy dla pań i panów, bluzy damskie z kapturem też bluzy fitness dla kobiet.

Z początku miejsca te były raczej wystawami rzeczy które klient chciał mieć. Z dzisiejszej perspektywy dziwne były to czasy, trochę marzycielskie ponieważ najważniejsze było to co się potrafi i w jakim stopniu człowiek potrafi się przystosować do zmieniających się okoliczności. Był to czas ogromnych nadziei i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, iż wszystko się zmieniło na lepsze i gdy ktoś czegoś bardzo chce wszystko jest możliwe.

Uważam, że nie można było mniemać inaczej, jako że to był również okres cudów. W końcu nie często w przeszłości tej części świata praktycznie bez rozlewu krwi zmienił się układ sił uznawany dotąd za jedyny możliwy.