Kosmetyki

Co zrobić, żeby na długo wyprostować włosy?

Współczesna moda na proste włosy sprawia, iż wiele osób kupuje prostownice do włosów, które dają szansę na samodzielne i codzienne modelowanie fryzury w domowym zaciszu. Przy wyborze prostownicy należy jednak rozważyć czy nie zniszczy ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy ma za zadanie chronić nasze włosy przed wysoką temperaturą. Typ powłoki prostownic na dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Podrzędna jakość prostownicy może nie tylkoprzyczynić się do uszkodzenia struktury naszych włosów, ale i uniemożliwić skuteczne prostowanie. Gdy włosy mają zamiłowanie do kręcenia się, lakier do włosów po prostowaniu może służyć jako utrwalacz. Lakier do włosów powinien być rozprowadzony równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie skleiły.Ważna jest również odpowiednia suszarka do włosów.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów utrzymują lekkośćwłosów, pozwalając na zachowanie plastyczności włosa. Żel w większości wypadków pozwala na kształtowanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich włosów. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt prędko, umożliwiając układanie fantazyjnych fryzur. Na rynku spotykane są również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Z drugiej strony stosowanie określonych odżywek i szamponów regenerujących może skutkować tym, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą zdrowe i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające grubość włosa.

Korzystając z suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować lekko falujące i przed chwiląumyte włosy. Taki sposób stylizacji włosów nie musi być jednak koniecznie efektywny. Co więcej, należy pamiętać, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym mocniejszego utrwalacza trzeba rozpylić na fryzurę. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj efektu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne używanie farby do włosów goldwell może spowodować, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją urodę, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały efekt, ale zaliczane są do profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich. Czasami powinno się dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej kondycji.