Kosmetyki Uroda

Lifting? Nie koniecznie

Młodszy wygląd już nie musi kojarzyć nam się z zabiegami chirurgicznymi. Istnieją bowiem triki, które spowodują, iż nasza cera odzyska dawny blask!

W dzisiejszych czasach dbanie o siebie jest o tyle bezproblemowe bo kosmetyków posiadamy do wyboru do koloru praktycznie na każde nasze zapotrzebowania, a na dodatek dzięki serwisowi również na każdą zasobność portfela. Nasze ulubione produkty dzięki różnorodnym propozycjom drogerii, kupować możemy w wyjątkowo korzystnych cenach. Sprawdźmy więc, na jaki asortyment zwracać większą uwagę, czytając informatory promocyjne.

Po pierwsze, zacznijmy od stosowania serum.

Dermatolodzy są zdania, że serum na równi z kremem jest niezbędnym elementem pielęgnacji cery, albowiem charakteryzuje je bogatszy skład. Aplikujemy je pod krem codziennie, lub używamy jako błyskawiczną kurację nawilżającą – zależnie od kondycji skóry.

Nigdy nie rezygnujmy z filtra.

Autor: Classics®

Słyszy się, że gdybyśmy zaczęły osłaniać skórę przed słońcem już we wczesnym dzieciństwie i robiły to z żelazną dyscypliną przez cały rok, to miałybyśmy 80 proc. mniej zmarszczek. Mało tego, są naukowcy, którzy twierdzą, iż gdyby nie oddziaływanie promieni UV, pierwsze zmarszczki pojawiłyby się na naszej twarzy dopiero po 60. roku życia. Z tego powodu wybierajmy krem na dzień z SPF lub stosujmy filtr, np.dentysta (zobacz Centrum Stomatologiczne WELLDENT)w postaci podkładu czy pudru.

Kobieta w masce. Maseczki do twarzy zapewniają skórze o wiele więcej składników odżywczych i regenerujących niż kremy. Są doskonałe kiedy musimy błyskawicznie poprawić swój wygląd. Skóra po nich od razu staje się jaśniejsza, świeższa i przyjemniejsza w dotyku. Dzisiejsze maski można stosować tak jak krem na noc, tyle, że nakłada się go bardziej obfitą warstwą. Z jakiego powodu? Ponieważ w nocy skóra pobiera składniki aktywne i regeneruje się ze wzmożoną siłą.

Róż i już!

kobieta w makijażu

Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com

Świeża, młoda cera jest naturalnie zarumieniona. Z tego względu w makijażu „odmładzającym” róż powinien mieć miejsce w każdej damskiej kosmetyczce. Najlepszy będzie róż w subtelnym odcieniu, delikatnie naniesiony na kości policzkowe, dodając trójwymiarowości naszej twarzy. Nie stosujmy ciemnych podkładów. Idealne fluidy to takie, które są jedynie o ton ciemniejsze od koloru cery. Kosmetyki z połyskującymi drobinkami, które podkreślają zmarszczki również nie odejmą lat.

Ruch to zdrowie!

Systematyczna porcja ruchu, mądre podejście do tematu odżywiania to najlepszy sposób na zachowanie młodości.
To zrzucenie kilogramów, ale i energia i siły witalne. To poczucie, iż robimy coś dobrego nie tylko po to by zmieścić się w swoje stare dżinsy, lecz by nie mieć problemów ze zdrowiem.