Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Ciężkie, lecz modne zagadnienie: biżuteria dla faceta

Przede mną trochę kontrowersyjny temat – biżuteria dla mężczyzn. Materia pełna raf i mielizn. Wielu mężczyzn po usłyszeniu tejże frazy mogłoby popaść jeśli nie w przerażenie (wszakże prawdziwy mężczyzna niczego się nie boi) to przynajmniej w zakłopotanie. Ci z nich którzy mają zamiłowanie do filozofowania być może zadumaliby się nad kondycją dzisiejszego mężczyzny a nawet nad zamianą ról społecznych która bezsprzecznie się dokonuje w naszym społeczeństwie.

facet

Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniej kontrowersyjne w tym temacie są chyba tradycyjne, troszkę już zapomniane – spinki do mankietów. Kojarzymy je zwykle ze starszymi panami strojnymi w garnitur, być może nawet z dziadkami. Nieduże te przedmioty zrobione zazwyczaj są z metalu – często szlachetnego. Mogą być złote, srebrne lub powleczone są one warstwą wypolerowanego niklu. Istnieje opcja wygrawerowania na spinkach wybranego motywu: od herbu miasta czy szkoły po imię wybranki serca.

sygnet

Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco bardziej odważni mężczyźni (lub też bardziej nowocześni) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn albo kolczykami dla mężczyzn. Tutaj – podobnie jak to jest w przypadku biżuterii dla pań – istnieje wiele wzorów takich gadżetów, inaczej jednak niż w przypadku pań że wyżej wymienione akcesoria są dość ryzykownym akcentem. To dlatego że mężczyznom w kwestii mody zdecydowanie mniej wolno, z tej przyczyny łatwiej chcąc być oryginalnym otrzeć się o śmieszność. Zalecam zatem w sprawie wisiorków dla mężczyzn sporą dozę ostrożności. Odnośnie tematu również w tym miejscu: biżuteria dla mężczyzn.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest tzw. nieśmiertelnik, zaś najniebezpieczniejsze mogą być kolczyki (zobacz również – kolczyki sztyfty złote w sam raz na prezent) dla mężczyzn (w tym miejscu więcej: kolczyki dla panów). Zakup tego rodzaju gadżetów można porównać do chodzenia po terenie pełnym min. Już sam zamysł – jeżeli się nie jest żeglarzem który marzy o byciu piratem – jest niczym walc na wulkanie. Niby bezpiecznie a jednak jest coś nie tak. Czasami warto poradzić się wizażysty w tym jakże niepewnym temacie.