Kosmetyki

Atopowe Zapalenie Skóry – jak uporać się z tą dolegliwością

Osoba cierpiąca na atopowe zapalenie skóry nigdy nie sprawi sobie wełnianego swetra. Zawsze ma w torebce apteczny balsam. Często smaruje nim ciało z nadzieją, że dobrze „odżywiona”skóra kolejny raz nie podda się chorobie.

Na tym właśnie polega główny problem ludzi chorych na AZS – na powstrzymaniu ciągłego swędzenia. Albowiem pod wpływem drapania i pocierania, nad którym trudno zapanować staje się zgrubiała, zaczerwieniona i skłonna do podrażnień. Wtedy swędzi jeszcze bardziej, a w takich chwilach bardzo łatwo o zakażenie bakteriami i grzybami bytującymi na skórze.

I właśnie w związku z owymi przykrymi dolegliwościami tak ważne jest jej nawilżanie i natłuszczanie.

Te interesujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do strony zabiegi na cellulit wrocław i tam ciesz się nowymi tematami.

Krem przeciwzapalny czy krem na swędzenie to podstawa podczas trwającej kuracji leczenia skóry, a także jej pielęgnacji. Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające przyniosą ukojenie naszej skórze, a nam dadzą higienę…psychiczną. Stres jest bowiem składnikiem, który wyraźnie zaostrza przebieg choroby. Nie damy rady całkowicie usunąć go z życia, ale należy szukać sposobów, które pozwolą zmniejszyć jego działanie. Oznaką bezpieczeństwa kosmetyków jest lista składników – im krótsza tym lepiej. Kiedy chcemy zakupić krem, prośmy o próbkę, a gdy pragniemy zmienić kolor włosów – wcześniej zróbmy test (idź do mojej strony).

lichtena
Należy także zaprzestać stosowania mydła, które rozpuszcza płaszcz lipidowy i wymienić je na kosmetyki „bez mydła”. Dobrze jest zacząć stosować naturalne kosmetyki, które nie mają w swojej zawartości parabenów ani innych środków chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc przyjemne i przyniesie efekty. Pozwolą na nowo odkryć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Do ich produkcji nie potrzeba ogromnych zakładów chemicznych, nie potrzeba zaawansowanych i energochłonnych technologii. Nie powstają przy tym również stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeśli zdrowej skórze, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy wziąć to pod uwagę.
Weźmy jednak pod uwagę, że atopowe zapalenie skóry to sytuacja szczególna, wymagająca wizyty u lekarza dermatologa, dlatego też zachęcamy do stosowania kosmetyków polecanych przez niego polecanych.