Dobrze ubrana

W jaki sposób ubierać się bardzo modnie w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2014

Czy należy kierować się trendami w modzie? Naturalnie większość dziewczyn chce być modna w każdym sezonie. Zanim jednak pójdziemy na zakupy, warto prześledzić, co proponują nam światowe domy mody. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się ostatnio w prasie modowej z pewnością są cenną wskazówką, by wyszukać w tym sezonie coś interesującego.

kobieta w sukience

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na tkaninach już kolejny sezon są bardzo popularne. Tej wiosny będą modne op-artowskie wzory i liściaste motywy. Z kolorów ideą jest łączenie intensywnych barw w zestawach. W letnim sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji stonowanej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo subtelny. Poza tym jest to uniwersalny wybór, gdyż, w zależności od odcienia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim popularnym tej wiosny kolorem jest żółty. Obecnie możemy do woli przebierać w wielu odcieniach tego koloru, od nasyconego żonkilowego po pastelowy bananowy. Bez względu na to, jaki odcień lubimy, należy pamiętać o właściwym dopasowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu

Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (sprawdź to: W kolekcjach światowych domów mody zawitały wzory kwiatowe w różnorodnej postaci. Możemy odważnie wybierać między bardzo jaskrawymi a jasnymi barwami. Kwiaty na tkaninach mogą przybierać różne desenie, na przykład zdobić całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być duże lub małe. To zwyczajnie od zawsze idealny wzór na lato. Każdej pań dodadzą świeżości i fantastycznie prezentują się w dowolnej części garderoby – od spódniczek po detale. Znajdziemy je na torebkach i biżuterii. Kwiatowy deseń to ceniony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w klasycznych stylizacjach. Zasadniczo lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi ubraniami, bo sam wzór jest już wystarczająco mocny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna ekstrawagancji, to styl klasyczny nigdy się nie przemija przezroczystości i biel to także mocne trendy sezonu. W jasnych kolorach twarz wygląda na świeższą, a sylwetka na zgrabniejszą. Biel i przezroczystości są idealne na gorące dni. W pracy lepiej unikać prześwitów, gdyż nie pasują one do codziennego look. Można też dawkować przeźroczystości – od bardzo widocznych, po delikatne. Na topie jest miksowanie stylów z rozmaitych dekad oraz odniesienia do retro. Biel nosimy solo lub zestawioną z neonowymi kolorami. Można też łączyć różne intensywne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z wyczuciem. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, sprawdza się także w modzie.