Gustowne dodatki Klasa i szyk

Czym się kierować przy kupnie dopasowanej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się swoimi prawami. I choć panowie coraz funkcjonują w świecie mody, niektóre sytuacje powodują w nich uczucie zagubienia i niepewności . Sytuacje takie występują np. w przypadku wyboru koszul. Mężczyzna wchodzi do sklepu i nie ma pojęcia tak naprawdę czego szuka. W końcu zirytowany decyduje się na cokolwiek i opuszcza sklep z przypadkowo zakupioną zdobyczą, radosny jak ptaszek na wiosnę, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie zakupów aby ustrzec się podobnych sytuacji?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze na materiał. Jeśli jest to bawełna, to idealnie.

Wtedy, gdy będziesz szukać analogicznych porad, to takie wskazówki ze strony na pewno wydadzą się Tobie niesamowicie użyteczne.

Bawełniane koszule są niesamowicie uniwersalne, przepuszczają powietrze, a do tego zapewniają komfort noszenia.
Po drugie dopasowanie, albowiem aby koszula spełniała swoje zadanie należy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, ważny link, tzw. taliowane, zaś panowie o tęższej budowie ciała muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – odstający kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata.
Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem lub muchą. Z kolei koszula na spinki, (źródło) jest bardziej elegancka, toteż wymaga założenia wymienionych dodatków.

Koszule męskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to problem, który stwarza chyba najwięcej kłopotu. Niewątpliwie warto posiadać w swojej szafie białą koszulę, albowiem pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeżeli nie wahamy się, jaką koszulę założyć, biała jest zawsze dobrą alternatywą. Neutralnym kolorem jest także jasny niebieski. Świetnie wygląda w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.
Miejmy na uwadze by, koszule z krótkim rękawem zakładać na nieformalne okazje i pod żadnym pozorem nie zakładać do nich marynarki.
Wskazanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który niejednokrotnie stanowi element wyrażający osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem ponadczasowym bez względu na różne trendy i zmiany w świecie mody. To logiczne, każdy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda często do nas wraca. Dobre jest dlatego pokusić się o parę znakomitych jakościowo krawatów, albowiem będzie to inwestycja na wiele lat. Pamiętajmy, krawat musi być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.