Dobrze ubrana Klasa i szyk

Buty wizytówką wszystkich mężczyzn. Co mówią o Twoim mężczyźnie jego buty?

Mężczyźni, identycznie jak kobiety, poddawani są współcześnie bezwzględnie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało oraz odpowiedniego ubioru. Jednym z priorytetowych elementów męskiego stroju są bezwzględnie stosownie dopasowane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą być one przystosowane głównie do okazji, na którą się je zakłada. Na przykład, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, niezobowiązujących spotkań towarzyskich bądź uprawiania sportu, jednak nie należy ich wkładać do eleganckiej restauracji, w której obowiązuje schludny strój bądź do biura, jeżeli firma oczekuje określonego dress codu.

Niemniej, buty męskie są obecnie dostępne w bardzo bogatym asortymencie, tym samym niezależnie od okazji, na pewno będzie się w stanie odszukać coś najbardziej stosownego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może popularne primigi?

Po pierwsze, warto pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to istotne znaczenie w przypadku pantofli, jakie wkłada się do eleganckich ubrań. Ich precyzyjne wypastowanie to rzecz jasna konieczność. Dzięki temu staną się one znakomitym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe również powinny być regularnie czyszczone. Na szczęście dostępny jest szereg produktów, jakie ułatwiają zachowanie czystości w tym przypadku. Wiele butów można bez problemu wyprać w pralce, jednak zanim wykona się podobny krok, po pierwsze trzeba sprawdzić metkę obuwia, na jakiej najczęściej znajdują się odpowiednie wskazówki odnoszące się do czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien troszczyć się o własne buty i posiadać w szafie przynajmniej jedną parę butów bardziej eleganckich, które przydają się podczas poważnych okazji. Bardzo ważne jest również odpowiednie przechowywanie butów, jako że dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są ciągle modne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak błyskawicznie, trzeba inwestować w obuwie wysokiej jakości, nawet jeżeli jego cena będzie dość wysoka. Tak eleganckie buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem są w stanie posłużyć przez rzeczywiście wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niewielka. Interesującym rozwiązaniem jest zakup butów wyprodukowanych na specjalne zamówienie u doświadczonych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, jednak z drugiej strony bardzo opłacalna.