Dobrze ubrana Klasa i szyk

Czy moda jest dla wszystkich – jakiego rodzaju możliwości będą mieć obecnie osoby, jakim natura nie poskąpiła kształtów.

Patrząc na modelki na pokazach mody przeciętna pani może dostać bólu głowy. Bardzo wysokie, wręcz wychudzone dziewczyny pokazują coraz to nowe kreacje, które zwisają na nich jak na wieszakach. A w rzeczywistości rozmiary, które one noszą zakładać może część nastolatek, i kilka razy mniej kobiet dorosłych, bo większość się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Lecz kult bardzo szczupłego ciała cały czas jest wzmacniany, choć na szczęście pewni projektanci zauważyli, że większość pań nigdy nie wyglądała, a tym bardziej nie będzie wyglądać jak modelki na wybiegu. I na niektórych pokazach pojawiać się zaczęły modelki z naturalnymi, we właściwych miejscach pozaokrąglanymi sylwetkami. Także w reklamach odzieży i kosmetyków zaczynają występować dużo bardziej naturalne dziewczyny, całkowicie inne niż wychudzone modelki o idealnych kształtach. Co więcej, jakiś czas temu zaczęto łamać pewne tabu i na dywanach wybiegów pojawiły się modelki mające rozmiar XXL, co stało się nie lada sensacją w świecie moda.

na sportowo

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to bywa z dużą ilością rzeczy, jak jest zainteresowanie to w którymś momencie ktoś się pojawi, kto zacznie reagować. A że puszystych ludzi jest coraz więcej, i odzież XXL wygodnie zaczyna być oferowana w coraz większej ilości miejsc, to trudno się dziwić, że w pewnym momencie ktoś postanowił zrobić tego typu pokaz mody. Oczywiście modelkami, tu już nie było żadnych wątpliwości, były panie z odpowiednimi kształtami. Osoby, jakim natura nie pożałowała ciała cały czas miewają problemy z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie odpowiednie, lecz dodatkowo choć trochę będą modne.

Tego typu pokazy mody uświadamiają i projektantom i sprzedawcom, że osoby bardziej puszyste to coraz bardziej licząca się grupa klientów, też potrzebująca ciekawych kreacji dla siebie. W ostatnich latach w niejednym sklepie zaczęły się pojawiać działy z odzieżą w większych rozmiarach, powstają również nowe, w których odzież dla puszystych wygodnie to główny asortyment. Przez to osoby z nadwagą mogą kupić dla siebie coś naprawdę ciekawego i modnego.