Kosmetyki

Jak prawidłowo nawilżać włosy?

Jeśli nasze włosy, mimo codziennej pielęgnacji są nadal łamliwe i matowe przyczyną może być brak nawilżenia.Przesuszone włosy to wbrew pozorom dość powszechny problem. Stosując nieodpowiednie kosmetyki do włosów, pozbawiamy je warstwy hydrolipidowej. W ten sposób włos szybciej traci wilgoć. Wiele kobiet narzeka, że ich włosy szybko stają się sianowate. Jeśli dobrze je nawilżymy, zwalczymy tego typu objawy.Łatwiej też ułożymy dowolną fryzurę.

estyle

Autor: blur95
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele przyczyn, które mogą powodować wysuszanie włosów oraz skóry głowy.Przykładowo, jeśli często uczęszczamy na saunę, możemy się spodziewać takiego przykrego efektu. Naturalnie częste modelowanie włosów, czyli wystawianie ich na działanie ciepła wyjątkowo im nie służy. Następna przyczyna to zbyt częste mycie włosów mocno oczyszczającym szamponem lub preparatem przeciwłupieżowym, na przykład zawierającym substancje przeciwgrzybiczne. Raczej oczywistą przyczyną jest farbowanie włosów ubranie (przenieś mnie do strony) trwała ondulacja.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy avon zasady współpracy naszego opisu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim odejdą wszystkie Twoje wątpliwości.

Niestety negatywnie na kondycję naszych włosów wpływają warunki atmosferyczne. W zimie niszczy je zimny wiatr, a w lecie działanie słońca. Przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, jak wiadomo,nie służy dobrze naszej cerze, o włosach możemy powiedzieć dokładnie to samo.

Jak zatem poradzić sobie z problemem?. Dodatkowe nawilżanie włosów (sprawdź na stronie: ) to najefektywniejsza i niezawodna metoda. W tym celu powinno się wybrać tani naturalny sposób lub zakupić drogeryjny kosmetyk, który szybko poradzi sobie z problemem.

Przykładowo szampony i odżywki Wella (zamów do domu) posiadają właściwości nawilżające. Dzięki opracowanej recepturze i wyselekcjonowanym składnikom pochodzenia roślinnego, uzupełniają płaszcz hydrolipidowy włosa, odbudowując go od nasady aż po końce.Warto pamiętać, że przesuszone włosy nie wymagają tak częstego mycia, jak włosy przetłuszczające się. Wręcz przeciwnie, wystarczy myć głowę raz na dwa, trzy dni. Unikajmy też kosmetyków z alkoholem, zawierających szkodliwe parabeny. Oprócz codziennej pielęgnacji zwykłym szamponem i odżywką, raz w tygodniu trzeba zastosować maskę z witaminami. Bardzo zdrowe są też domowe płukanki. Wystarczy przygotować napar z melisy i tymianku, by przywrócić włosom blask. Jeśli nasze włosy są szczególnie wysuszone i wypróbowaliśmy już wiele kosmetyków należy wybrać się do apteki nowoczesnych żeli z kolagenem. Ich skondensowana zapewnia znacznie lepsze elekty niż ogólnie dostępne kosmetyki.