Gustowne dodatki Klasa i szyk

Jak należy dobierać okulary przeciwsłoneczne? Na co zwracać uwagę? Co jest niezbędne?

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, to na pewno coś więcej niż tylko modny dodatek do stroju. Najlepsze jakościowo soczewki chronią oczy przed nieprzyjaznymi promieniami UV, a ponadto polaryzują światło słoneczne.
Rodzaje okularów z podstawowym filtrem UV, przez stałą ilość przepuszczanego światła, są najbardziej odpowiednie w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Stopień przyciemnienia i moc filtra dobiera się w odniesieniu do jasności otoczenia oraz uwrażliwienia na światło osoby, jaka nosi okulary. W tym sensie najlepsze są modele jak przeciwsłoneczne okulary miu miu. Kolejny typ, okulary polaryzacyjne zmniejszają nieprzyjazne dla oczu światło, które odbija się od dość jasnych powierzchni.
Przydatne jest to zwłaszcza zimą, gdy ostre słoneczne światło odbija się od śniegu czy lodu i może podrażnić oczy. Poziom przepuszczania światła a także ochrony przed promieniowaniem zależy od poziomu i mocy użytego filtra UV. Dobre są okulary chanel, a jak chcemy sprawdzić poziom filtra polaryzacyjnego, to najkorzystniej poprosić optyka o fachowy test z pojawiającym się obrazkiem, który widać dopiero po włożeniu okularów. Istnieją także okulary fotochromowe, co oznacza tego rodzaju, jakie zależnie od nasłonecznienia, przepuszczają światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwala to na prawidłowe dostrzeganie zarówno w warunkach intensywnego, lecz i nie za bardzo silnego nasłonecznienia.

Dobrze pamiętać, iż czas przejścia od stanu zaciemnionego do jasnego wynosi jedynie parę minut, tak więc przystosowanie okularów do niespodziewanej zmiany światła nie ma miejsca natychmiastowo. Nieważne, jaki rodzaj okularów wybierzemy, zawsze powinny być to wysokiej jakości modele, jak przeciwsłoneczne okulary emporio armani.