Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Broszka czyli metoda na podkreślenie swojej stylizacji

Broszka. Niewielki rozmiar, wielka radość. Jednocześnie tak wielki w niej drzemie potencjał… Nieodpowiednio dobrana doda nam lat i zniszczy nawet najbardziej zaplanowany strój. Idealnie dobrana, nada odpowiedniego charakteru kreacji, a nam zdecydowania i powabu. Zapewne są między nami kobiety, którym broszki kojarzą się z minionymi epokami, stylem retro i prezentem od babci. Ale prawdziwe fashionistki i osoby, podążające za modą wiedzą, że dodatek ten pojawia się każdego sezonu wśród kolekcji najznamienitszych domów mody.

W jaki sposób nosić broszki aby dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Stylizacja modowa

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsza zasada: łączmy stare z nowym. Nie przerażajmy się połączeń typu : broszka po babci ze szlachetnych materiałów i banalny T – shirt z sieciówki. Taki efekt przełamania chcemy osiągnąć! Na mniej wyszukanym, acz spektakularnym stylu. Zasada ta tyczy się też w drugą stronę – pokuśmy się, by do sukienki, żakietu lub płaszcza w stylu vintage przypiąć niekonwencjonalne, szalone broszki z filcu, plastiku. Możemy też zdecydować się na samodzielne jej stworzenie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudne zajęcie. Kolejną mającą znaczenie okolicznością, którą musimy wziąć pod uwagę, jest miejsce gdzie wpinamy naszą ozdobę. Oczywiście, najbardziej popularnym miejscem jest klatka piersiowa, lecz dlaczego by nie przypiąć broszki do kołnierzyka? Skromna koszula zyska dzięki naszej pomysłowości wyrafinowania i szyku.Po trzecie, broszki dobrze wyglądają nie tylko w towarzystwie sukienek i marynarek, ale też ze swetrami. Nieciekawy kardigan zyska oryginalnego i zupełnie nowego stylu w sąsiedztwie broszki.

Broszka to także niezawodny sposób na nowe wcielenie naszych torebek, rękawiczek, pasków czy butów. Znany stylista Gok Wan w interesujący sposób uczy kobiety jak ze skromnych pantofli stworzyć najistotniejszy punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki (idź do Brak nam funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, która wisi już parę sezonów w szafie.
Nie bójmy się więc broszek! Prawidłowo dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom.