Kosmetyki

Lśniące włosy

Każda kobieta marzy o pięknych włosach, które są oznaką zdrowia.Szampony i odżywki są podstawą codziennej pielęgnacji.

Szczególnie jeśli nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich kondycję. Znacznie więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinny poświęcić osoby, które często używają farby do włosów. Przyczyną gorszej kondycji włosów jest duża ilość chemii w farbie, która niszczy ich strukturę. W takim wypadku warto oprócz tradycyjnej odżywki, użyć kosmetyków do zadań specjalnych, na przykład maski na bazie wosku pszczelego lub oleje do włosów, np. arganowy czy jojoba.

Najlepiej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby silikonów. Przykładowo silikony to substancje, które z jednej strony ładnie nabłyszczają włosy, ale z drugiej bardzo je obciążają, powoduje, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, naturalne kosmetyki do włosów, zawierają więcej składników pielęgnacyjnych, pochodzących głównie z roślin.

Tak na prawdę należy dbać szczególnie o skórę głowy i dobierać szampon w zależności od tego, jaki rodzaj skóry mamy.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy często się przetłuszczają, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i musimy ją odpowiednio oczyszczać. Trzeba o tym pamiętać, gdyż możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Warto także uważnie wybierać szampon w przypadku skłonnej do alergii skóry.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (https://pl.labo-svr.com/collections/hydracid) na taki wątek. To z pewnością też Cię zaciekawi.

Wtedy zaopatrujmy się w kosmetyki o jak najprostszym składzie. Idealnie sprawdzą się także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry (bb glow) dziecięcej lub kosmetyki apteczne (więcej o szamponach).

Oprócz stosowania kosmetyków do włosów warto pamiętać o kilku elementarnych zasadach pielęgnacji włosów. Po pierwsze unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, warto zastosować specjalny preparat chroniący włos przed działaniem wysokiej temperatury. Poradnik na Trzeba też dokładnie spłukać włosy po umyciu, najlepiej chłodną wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno trzeć ręcznikiem, gdyż w tak właśnie uszkadzamy ich strukturę i pozbawiamy blasku. Po zakończeniu suszenia pamiętajmy, aby przełączyć suszarkę na chłodny nawiew. To najlepszy sposób, aby zamknąć łuski włosa, wygładzając fryzurę.