Kosmetyki Uroda

Sposoby na usunięcie cellulitu

Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach zaczynają pojawiać się kobiety w coraz bardziej kusych ubraniach. Wiele kobiet ma jednak z tym spory problem. Jak wskazują badania, praktycznie co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli nagromadzającym się tłuszczem, który wygląda mało estetycznie.

Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótszych spodenkach czy spódnicy, ale wręcz w ogóle unika odsłaniania swoich ud i brzucha, gdyż są to rejony najbardziej podatne na występowanie popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można usunąć cellulit? Zwykle kobiety zakupują konkretne balsamy proponowane praktycznie w każdej drogerii. Są to różnego rodzaju kremy wzbogacone między innymi o składniki z zielonej herbaty czy kawy, umożliwiające ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki. Tego typu preparaty są dość tanie i ogólnodostępne, więc nie dziwi, że kobiety z chęcią je zakupują. Badania potwierdzają ich działanie, jednakże w niektórych przypadkach może się okazać, że nawet bardzo intensywnie działający balsam nie będzie pomocny w rozwiązaniu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są również nie polecane ze względów zdrowotnych, chociażby w sytuacji, gdy osoba ma kłopoty z krążeniem. Dodatkowo, należy przyznać, że ujędrnianie skóry wykorzystując balsamy jest dość pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla ludzi, którzy nie mają cierpliwości do stosowania tego typu preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to na pewno szybsza metoda walki z pomarańczową skórką i bardziej widoczna. Wymaga jednocześnie większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit powinien być wykonywany przez należycie przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami jak również rozmaitego typu masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi poleca się w pierwszym rzędzie osobom, które mają mocno zaawansowany cellulit i jest to dla nich jedyny sposób na pozbycie się tego problemu.

Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić również przy pomocy regularnych ćwiczeń, jednakże podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dosyć żmudne i długotrwałe, więc potrzeba na to znacznie więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie