Dobrze ubrana Klasa i szyk

W jaki sposób dobrać dobrą kurtkę przeciwdeszczową, która będzie spełniała swoją rolę? Jakie parametry powinna posiadać tego typu kurtka?

Kto choć raz przemókł do suchej nitki, z pewnością zdaje sobie sprawę, jak konieczna jest odpowiednia kurtka przeciwdeszczowa. Sporo z nich to doskonała bariera przed czynnikami atmosferycznymi, tak bardzo, że sprawdzą się w najgorszych warunkach. Nie zawsze jednak niezbędna jest kurtka wyprawowa, to znaczy przystosowana do arktycznych mrozów.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując taką kurtkę, najlepiej zastanowić się w jakiego rodzaju warunkach będzie używana. Jest to istotne, gdyż inne parametry ma kurtka wyprawowa, natomiast całkiem innego rodzaju bluza w stylu “urban”. Tak więc, istnieje tak dużo typów kurtek, i tak wiele firm, jak camp że na pewno warto dobrze się zastanowić zanim dokonamy zakupu. Przede wszystkim mamy kurtki damskie oraz męskie. Artykuły kierowane do danej płci noszą różne znamiona anatomiczne. Tak więc kurtka (zobacz więcej) dla kobiet jest zwężana w talii, zaś jest szersza na linii bioder.

Męskie kurtki natomiast są szersze w barkach. Nie jest dziwne, że kwestie estetyki mają tu duże znaczenie, więc kurtki dla pań są dostępne w bardziej obszernej gamie kolorów. Przemyślane i nowoczesne systemy regulowania umożliwiają na dostosowane różnych produktów do konkretnej sylwetki i potrzeb – tak w kurtkach damskich, jak i męskich. Na pewno godne polecenia będą tu kurtki softshell .

Czy podoba Ci się opisywany tekst? Jeżeli tak, to zobacz ponadto szczegóły w serwisie zegarki na pasku, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Jest to typ kurtki, który ma walory kurtki termicznej, jak i zewnętrznej. Chodzi o to, iż do cieńszej, trwałej i mocnej tkaniny z poliestru doklejony jest od wewnątrz fleece lub microfleece.

Między nimi może się także znajdować specjalna membrana, jaka będzie chronić przed podmuchami wiatru oraz pozwalać na oddychanie naszego ciała. Taki typ kurtki jest więc idealny na dni z dużym wiatrem, lecz suche, taki zwykły polar jest zbyt przewiewny, zaś kurtka chroniąca przed deszczem zbyt gruba oraz sztywna.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Krój tego typu kurtki bywa bardzo różny, z tego rodzaju materiału produkowane są też płaszcze. Niektóre kurtki tego typu dodatkowo są pokryte membraną wodoodporną. Takie kurtki posiadają w związku z tym całkiem spore parametry wodoodporności i mogą być z powodzeniem zakładane też w bardziej mokre dni.