Gustowne dodatki

Kamienie szlachetne znowu modne

Mówi się, że najbliższymi przyjaciółmi kobiety są diamenty. I chyba coś w tym jest. Wydaje nam się że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, jakiej nie potrafilibyśmy obłaskawić pełną przepychu biżuterią z tym konkretnym kamieniem. Od zarania dziejów jest un uważany za symbol niewyobrażalnego majątku. Wytwory jubilerskie z diamentami są wyznacznikiem elegancji i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i każda dama chciałaby oglądać je we własnej kolekcji.

Biżuteria od wieków pobudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki tworzyły sobie przeróżne ozdoby z rozmaitych odpadków, takich jak kosteczki zwierząt, czy pasma skóry. Potem przyszła epoka brązu, miedzi i innych metali z jakich wytwarzano znakomite naszyjniki, bransolety i kolczyki. Aż ostatecznie naszą cywilizację pochłonęła gorączka złotego metalu. Stało się ono najbardziej drogocennym kruszcem. Teraz może nie jest już ono tak bardzo poszukiwane. Każdy mimo wszystko kupiło chociażby jeden złoty łańcuszek. Mimo wszystko złoto cały czas jest w cenie, ale nie wywołuje już w nas wielkiego zachwytu.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodszych pań nie rozmarza o przepastnym pierścionku z krwawym rubinem? W sumie do niedawna najchętniej wybierane były klasyczne pierścionki na zaręczyny. Dzisiaj do powszechnego handlu powróciły masywne i bogate pierścionki z bardzo wyeksponowanym kamieniem, takie jak nosiły nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd – oceń – bądź też cytryn, które można kupić na . Znudziła nam się szlachetna biel brylantów. Pełna kolorów biżuteria zdominowała dworskie bale. Niezmiernie modne jest połączenie takich drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu najbardziej popularne było na rynku białe złoto. Teraz w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz wierniej wygląda jak dworskie klejnoty sprzed wieków – Zdobądź więcej info.

Mimo wszystko więc warto poszperać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może znajdziemy tam jakieś cenne drobiazgi. Bogatą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeśli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej na miejscu.