Uroda

Jak najskuteczniej pożegnać się z trądzikiem i cieszyć się gładką skórą?

Nawracający trądzik jest szczególnie uporczywym utrapieniem. Nie tylko wpędza w kompleksy nastolatki, ale także powoduje szpecące blizny. Jak możemy się pozbyć tego problemu już na zawsze? Leczenie trądziku to długotrwały proces, ale szczęśliwie nie misja skazana na porażkę. Lepiej jednakże nie poddawać naskórka eksperymentom, a bez zwłoki udać się na wizytę do lekarza specjalisty.

Zbliżenie na twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew powszechnemu przekonaniu trądzik dotyka nie tylko nastolatki. Coraz więcej starszych osób narzeka na tę chorobę. Walka z trądzikiem jest w takim przypadku o tyle wymagająca, że nie znane są jego przyczyny. Specjaliści sugerują, że przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne, nieustanny stres albo zażywanie niektórych tabletek. Jeżeli wypatrzymy na swojej skórze początkowe symptomy trądziku, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza specjalisty.

Późniejsze rozpoczęcie leczenia może wywołać nieestetyczne blizny. Wczesna forma trądziku przejawia się występowaniem białym plamek na buzi, dekolcie i ramionach.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (http://stomatologia-mulawa.pl/ortodonta/) – znajdziesz w tym miejscu mnóstwo przydatnych informacji.

Wypukłe czerwone grudki lub ropne guzki to już zaawansowany etap schorzenia. Leczenie trądziku to proces, który wymaga ogromnych zasobów cierpliwości, bo efekty mogą przyjść dopiero po kilku miesiącach. Zależnie od formy schorzenia, dermatolog może zapisać nakładanie maści albo kremów z kompleksem witamin albo antybiotyki przyjmowane doustnie.

Tradycyjne leczenie trądziku może wesprzeć również seria zabiegów, np. specjalne peelingi. Co bardzo ważne, zmian skórnych nie możemy wyciskać! Mogłoby to spowodować wystąpienie nowych krostek lub nieestetycznych blizn. Co jednak zrobić, kiedy już wystąpią? Najskuteczniejszą metodą ich usunięcia jest resurfacing.

Masz chęć zobaczyć prezentowany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to najlepszą metodą jest kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły (https://reh-up.pl/jaskolcza-7-15/).

Polega na laserowym wygładzeniu naskórka twarzy przez likwidację blizn potrądzikowych i chirurgicznych. Resurfacing to także znakomity zabieg odmładzający dla naskórka – usuwa zmarszczki, plamy i niweluje problem nieestetycznej obwisłej skóry. Po zabiegu pacjent musi odpoczywać parę dni w domu, ale uzyskany efekt to wynagradza. Skóra jest jędrna i gładka, znikają brzydkie blizny. Resurfacing przeprowadzany jest w licznych polskich klinikach chirurgii estetycznej.