Uroda

Lekarze godni zaufania

Szczepienie przeciwko grypie

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Razem z polepszeniem warunków życia w Polsce rosną zarazem oczekiwania klientów. Widać to nie tylko w odniesieniu do zakupów porządniejszych jakościowo produktów lub zwracaniu większej uwagi na jakość usług. Oczekujemy także wyższego poziomu usług oferowanych przez instytucje państwowe, w tym przede wszystkim opiekę zdrowotną.

Pragniesz przejrzeć więcej naszych tekstów? Świetnie! chcemy zatem poinformować Cię, że jesteśmy w witrynie (https://pl.babor.com/products/baza-pod-makija/90/tags/190) – znajdziesz nas w tym linku.

Jednak w jaki sposób ocenić jakość pracy lekarzy czy warunki w szpitalu, z którym nie mamy doświadczeń?

Na ocenę jakości świadczeń zdrowotnych oddziałuje parę czynników, z których większość jest raczej subiektywna. Każdy odrobinę inaczej odczytuje działania drugiej osoby, ma inne wymagania co do efektów czy warunków leczenia. Różnorodność w interpretacji elementów usługi jaką jest leczenie sprawia, że raczej trudno jednoznacznie ją ocenić. Pomocne są poddające się obiektywnej ocenie czynniki jak doświadczenie doktora lub skuteczność w określaniu dolegliwości i przypisywaniu terapii. Idealne byłoby zdobycie zarówno wyników oceny obiektywnej jak i poszczególnych opinii pacjentów, tylko skąd je wziąć?.

Kiedyś głównym źródłem wiadomości o poziomie opieki zdrowotnej w konkretnym miejscu byli przyjaciele i rodzina. Można było usłyszeć na przykład od cioci z Krakowa: „Jeśli potrzebny Ci ginekolog w Krakowie jest jedynym miastem, w którym warto go szukać!”. Jednak tego typu opinii w najbliższym otoczeniu było niewiele i co gorsze często okazywały się wzajemnie wykluczające.

Problem ten zmniejszył się, gdy przy próbach znalezienia najlepszych ofert skierowaliśmy uwagę w stronę Internetu. Mogliśmy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „ ginekolog (tutaj – ginekolog ursynów) Kraków” i za moment otrzymywaliśmy duże ilości powiązanych wyników. Tu również pojawił się istotny problem – nadmiar informacji. Sprawdzenie wielu stron z paroma opiniami na każdej byłoby bardzo czasochłonne oraz raczej trudne.

Jak wiadomo „potrzeba matką wynalazku” i tak powstały internetowe rankingi lekarzy. Szukając np. „ginekolog Szczecin” mamy szansę znaleźć jeden ze wspomnianych rankingów, które w klarowny sposób prezentują średnią ocenę wielu pacjentów oraz ich prywatne opinie na temat danego lekarza. Na najpraktyczniejszych rankingach oceny są nie tylko ogólne, ale także za określone elementy tworzące wizytę czy przebieg leczenia. Szansa przeglądania na przykład według specjalizacji czy lokalizacji jest również wyjątkowo praktyczna.

Mamy więc już świadomość skąd czerpać informacje na temat aktualnej jakości poszukiwanych przez nas usług (bo przecież takie rankingi tworzone są nie tylko dla lekarzy). Pozostaje mieć nadzieję, że popularność najlepszych wpłynie pozytywnie na poprawę jakości pozostałych ofert.

Więcej informacji i przykład rankingu dostępny na przykład na stronie