Kosmetyki Uroda

Pielęgnowanie wrażliwej skóry głowy

Wszędzie mówi się o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, maski są idealne do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odżywki do włosów w ofercie są ponadto kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak suszarki czy maszynki. Niewiele jednak mówi się o dbaniu o skórę głowy, która jest równie istotna, jeśli nie ważniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak szybko rosną włosy, czy są zdrowe i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak głębsza warstwa naszej skóry pod włosami, dlatego też może być mało odżywiona, odwodniona, zestarzeć się, tak jak nasza pozostała skóra (https://dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien). Wrażliwa skóra głowy, tak samo jak skóra ciała, odznacza się objawianiem uczucia pieczenia i przesuszenia oraz pozbawieniem bariery ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszanki hydrolipidów, która ma działanie jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny mogą być różnorodne, zależeć mogą od fundowania różnych zabiegów kosmetycznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet elektryczne maszynki do strzyżenia, a nawet od czynników otoczenia, takich jak dość niskie temperatury powietrza i pyły. Chociaż niestety zbyt gorące powietrze serwują nam suszarki do układania włosów kiepskich firm.Dodatkowo w grę wchodzą czynniki ściśle genetyczne, które warunkują posiadanie delikatnej powłoki skórnej, co powoduje, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeżeli odnotowaliście u siebie powyższe objawy, należy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do wrażliwej skóry głowy, które skutecznie złagodzą te niemiłe dolegliwości.

Źródło: Lokikoki.pl