Gustowne dodatki

Jak kupić właściwą albę i dodatki do komunii?

Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim doznaniem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej świetnie funkcjonujących firm. Jedną z najważniejszych spraw, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór sukienki i dodatków. Zależnie od płci dziecka i tradycji danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając sukienkę dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: dobry styl i elegancja polegają na umiarze, natomiast nadmiar jest wrogiem gustownych stylizacji i może popsuć piękno nawet najpiękniejszej sukienki. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma córka i w jakim kroju sukni będzie wyglądać najlepiej. alby o prostym kroju, zgrabne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Natomiast bardzo strojne sukienki nie będą wyglądać korzystnie na dziewczynkach otyłych i niskich, ponieważ dodadzą im niepotrzebnej objętości.

Podobne dane znajdują się tutaj – więcej zobaczysz na stronie (http://www.tulibaby.pl/spiworki-dla-niemowlat), którą też należy poznać. Naturalnie jeżeli ta tematyka jest dla Ciebie godna uwagi.

Wybór sukienki, to oczywiście kwestia gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, gdyż najistotniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka dobrze wyglądała w danym modelu i wspaniale się w nim czuła.

Warto pamiętać, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe buty będą idealnym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są pantofle komunijne na malutkim obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak buty. Najważniejszą sprawą jest wybór fasonu pasującego do reszty stroju.

Chcesz zgłębić więcej informacji na ten temat? Zatem odsyłam do serwisu www (http://jednosc.pl/pl/produkty/pellety-wielozbozowe), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących danych nakreślających przedstawiany wątek.

Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma dużo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest multum koronkowych lub prostych torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie powinna być za duża, ma zmieścić jedynie książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczkę. Najlepiej weźmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Kolejnym ważnym elementem stroju jest wianek. Możemy zdecydować się na tradycyjny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się także jasne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej skromne wianki do pierwszej komunii świętej. Delikatna ozdoba głowy jest najbardziej dziewczęca i nada dziecku uroku.